Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Δημιουργία sceduling appointment app.

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Kostis. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος panagiotis_georgiadis στις 19-01-2012, 11:52. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  05-01-2012, 00:34 68811

    Δημιουργία sceduling appointment app.

    Αγαπητοί μου φίλοι,

    Θέλω να φτιάξω μια εφαρμογή σε vb και σ' αυτό το σταδιο είμαι πελαγωμένος και θα ήθελα τις συμβουλές σας.

    Ένα κομμάτι της εφαρμογής έχει να κάνει με schedulling appointments.

    Έψαξα στην αγορά για διάφορα components και άκρη δεν βρήκα και εξηγούμε αμέσως.

    Όλοι προσφέρουν λίγο πολύ τα ίδια χαρακτηριστικά.

    Εγώ θα ήθελα να έχω την δυνατότητα να προσθέτω πληροφορίες όπως είναι το όνομα / επίθετο πελάτη στο κάθε ραντεβού και όχι μόνο ένα στεγνό θέμα.

    Θα ήθελα να έχψ την δυνατότητα να ψάχνω από λίστα πελατών, να επιλέγω τον πελάτη και να δημιουργώ το ραντεβού.

    Μπορεί κάποιο φιλαράκι να μου πει αρχικά αν υπάρχει κανένα τέτοιο component προς αγορά, αν όχι κάποιες οδηγίες γενικόλογες περι προσέγγυσης του προβλήματος from scratch.

    Σε vb.net (winforms)

    Ευχαριστώ πολύ

    Κωστής

  •  05-01-2012, 20:12 68818 σε απάντηση της 68811

    Απ: Δημιουργία sceduling appointment app.

    Ναι με το Scheduler control της Telerik. Στην ουσία έδειχνα μία δική μου Φόρμα που εμφανιζόταν με τελείως διαφορετικά στοιχεία. Κάνεις implement το IEditAppointmentDialog Interface ή κληρονομείς το class EditAppointmentDialog και βάζεις ότι στοιχεία και ελέγχους θέλεις. Αν θυμάμαι καλά το full πακέτο (aspx, wpf, winforms κλπ) στοίχιζε γύρω στα 1300-1400 euro. Κατέβασε και το Demo αν θες.

  •  18-01-2012, 11:12 68956 σε απάντηση της 68818

    Απ: Δημιουργία sceduling appointment app.

    Ευχαριστώ Libra
  •  19-01-2012, 11:52 68967 σε απάντηση της 68811

    Απ: Δημιουργία sceduling appointment app.

    Ή επίσης θα μπορούσες να αποφύγεις την εφεύρεση του τροχού απ'την αρχή και να χρησιμοποιήσεις το Microsoft Outlook, που κάνει $ 115. Έχει ήδη ότι μπορεί να χρειαστεί ο πελάτης σου.

    Panagiotis Georgiadis
    HBM Netherlands B.V.
    www.twitter.com/HimWithCurls
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems