Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Διαχείριση Email

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò kostasvit. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George Parissis στις 06-10-2014, 05:11. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  09-09-2014, 13:53 75677

    Διαχείριση Email

    Καλημέρα,

    ήθελα να ρωτήσω κάτι.

    Πες ότι έχω ανεβάσει ένα site σε έναν server επί πληρωμή και εκεί μπορώ να κάνω διαχείριση του site, της βάσης δεδομένων και των email.

    Τώρα αν έχω και έναν server πχ στη δουλειά μου, μπορώ με κάποιο πρόγραμμα (αν υπάρχει) να μπορώ να κάνω διαχείριση των email μέσω του δικού μου server και να μην χρειάζεται να μπαίνω στο control panel της εταιρείας που έχω το site;

    *ότι μπορώ να έχω το site στον χώρο μου εφόσον έχω server και static ip το γνωρίζω, απλά με ενδιαφέρει εντελώς πληροφοριακά το παραπάνω ερώτημα.

     

     

  •  05-10-2014, 11:27 75739 σε απάντηση της 75677

    Απ: Διαχείριση Email

    Έχεις δοκιμάσει με το outlook να κάνεις διαχείριση των μηνυμάτων σου στο email ;
  •  05-10-2014, 23:07 75743 σε απάντηση της 75677

    Απ: Διαχείριση Email

    Τί εννοείς "διαχείριση των email"? Μιλάς για ρυθμίσεις email ή για μηνύματα που έχουν καταλήξει στο server? Παρέχει POP3 ή IMAP ο hoster και αν ναι, δοκίμασες να συνδεθείς με Outlook ή οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα για να δεις τα email σου?
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  06-10-2014, 05:11 75744 σε απάντηση της 75677

    Απ: Διαχείριση Email

    Στο control panel της εταιρείας θα μπεις για συγκεκριμένους λόγους. Για να φτιάξεις έναν λογαριασμό να διαγράψεις, να αλλάξεις το μέγεθος του inbox. Δηλαδή διαχείριση σε επίπεδο λογαριασμού. Αν μιλάς για αυτήν την διαχείριση, από όσο γνωρίζω θα συνεχίζεις να το κανείς από το control panel της εταιρείας. Για την διαχείριση των μηνυμάτων αυτό είναι άλλη ιστορία. 

    Η ερώτηση σου δεν έχει διατυπωθεί σωστά και δεν μπορεί να απαντηθεί με βεβαιότητα. Διάβασα ξανά και ξανά το μήνυμα σου και νομίζω πως από την αναφορά σου σε διαχείριση site, βάσης μάλλον θα αναφέρεσαι στην διαχείριση λογαριασμών email και όχι στα μηνύματα. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems