Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Το Angular 2.0 θα είναι γραμμένο σε TypeScript!!

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Markos. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Markos στις 06-03-2015, 15:24. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  06-03-2015, 14:35 76680

    Το Angular 2.0 θα είναι γραμμένο σε TypeScript!!

    Όχι, δεν είναι Πρωταπριλιά! Το δημοσίευμα το δηλώνει κατηγορηματικά:

    "... we're happy to announce that Angular 2 will now be built with TypeScript."

     Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στην ίδια τη γλώσσα ή στο ότι η Google δεν έχει την πολυτέλεια ν' αγνοεί τον IE/Spartan, αλλ' αυτό ουδόλως έχει σημασία...


    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
  •  06-03-2015, 14:43 76681 σε απάντηση της 76680

    Απ: Το Angular 2.0 θα είναι γραμμένο σε TypeScript!!

    Δεν είναι και καινούριο, απλά τώρα το πήραν χαμπάρι οι δημοσιογράφοι διαβάζοντας άλλη είδηση. Το είχε πεί από τον Οκτώβρη η ομάδα του Angular, ότι χρησιμοποιούν την AtScript η οποία προέρχεται από την TypeScript,

    Η πραγματική είδηση είναι ότι η Google έκανε πλέον contribute τις αλλαγές στην TypeScript, η Microsoft τις δέχτηκε και πλέον υπάρχει μόνο μία γλώσσα. Αλλά ο άλλος τίτλος σίγουρα είναι πιο πιασάρικος


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  06-03-2015, 15:24 76682 σε απάντηση της 76681

    Απ: Το Angular 2.0 θα είναι γραμμένο σε TypeScript!!

    Έχεις δίκιο. Όμως, εκείνο που έχω να παρατηρήσω σε σχέση με τη Google, είναι ότι τα groups των developers που αναπτύσσουν τα διάφορα frameworks δεν φαίνεται να έχουν και πολύ ισχυρούς δεσμούς. Μάλιστα, σε κάποιες περιπτώσεις λειτουργούν εντελώς ανταγωνιστικά. Αυτή την εικόνα δεν την έχω συναντήσει σε άλλη εταιρία!

    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems