Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

devitconf - Το πρώτο διεθνές συνέδριο προγραμματισμού στην Θεσσαλονίκη.

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò xabikos. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Panagiotis Kefalidis στις 08-04-2015, 21:53. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  04-04-2015, 13:46 76897

    devitconf - Το πρώτο διεθνές συνέδριο προγραμματισμού στην Θεσσαλονίκη.

    Την Παρασκευή 15 Μαΐου θα διεξαχθεί το πρώτο συνέδριο για developing, και όχι μόνο στην Θεσσαλονίκη. Είναι μια πολύ αξιόλογη προσπάθεια που διοργανώνεται από εμάς, δηλαδή τις τοπικές κοινότητες. Το πρόγραμμα έχει ανακοινωθεί όπως και οι ομιλητές, πολλοί από τους οποίους δεν είναι Έλληνες. Το συνέδριο δεν είναι για μια μόνο πλατφόρμα, .NET, Java, Ruby αλλά υπάρχει πληθώρα επιλογών. Για όσους ενδιαφέρονται υπάρχουν ακόμη εισιτήρια σε πολύ λογικό κόστος. Η επίσημη σελίδα το event http://devitconf.org/
    My dream is to fly over the rainbow so high!!!!
  •  06-04-2015, 14:29 76914 σε απάντηση της 76897

    Απ: devitconf - Το πρώτο διεθνές συνέδριο προγραμματισμού στην Θεσσαλονίκη.

    Δεν ξέρω τους ομιλητές, αλλά το site είναι πολύ ωραίο - απλό, reactive και διαβάζεται στο κινητό! .ΝΕΤ πάντως δεν βλέπω ούτε ίχνος. Τα θέματα φαίνεται να είναι Web και mobile (iOS).
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  08-04-2015, 21:53 76949 σε απάντηση της 76914

    Απ: devitconf - Το πρώτο διεθνές συνέδριο προγραμματισμού στην Θεσσαλονίκη.

    Εγώ ξέρω τον Nick Krassas για χρόνια. Όντως φαίνεται ωραίο, αλλά πολύ "generic" θεματολογία. Όχι ότι είναι αναγκαστικά κακό αυτό, αλλά προσωπικά θα προτιμούσα λίγο πιο focused σε τεχνολογίες. Πολύ απο την θεωρία πχ REST API Design μπορεί να βρεθεί σε βιβλία και online.

    Kαλή τύχη πάντως. Keep us posted. 


    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems