Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Πρόβλημα με AJAX Enabled MessageBox

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò gstam78. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος gstam78 στις 02-06-2015, 14:31. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  02-06-2015, 13:32 77077

    Πρόβλημα με AJAX Enabled MessageBox

    Καλησπέρα σας,

    Κάνω χρήση σε μια εφαρμογή που έχω φτιάξει αυτού εδώ του control: http://www.codeproject.com/Articles/42344/AJAX-Enabled-MessageBox

    To control αυτό το κάνω register στη Master Page και το καλώ από τα web form της εφαρμογής. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν φεύγω από τη web form στην οποία έχει εμφανιστεί μου ξαναεμφανίζεται.

    Τρόπος που το καλώ από μια web form:

     ((MasterPage)this.Master).callUsercontrolAddInfoMessageMethod("No messages found!"); 

    Τρόπος που το έχω ορίσει στη Master Page:

       public void callAjaxUsercontrolAddInfoMessageMethod(String msg)

        {

            uscMsgBox1.AddMessage(msg, YaBu.MessageBox.uscMsgBox.enmMessageType.Info);

            uscMsgBox1.Dispose();

        }

     

    Τί μπορώ να κάνω, ώστε να μην μου ξαναεμφανίζεται όταν αφήνω τη web form; 

     

     

     

     

  •  02-06-2015, 14:31 77078 σε απάντηση της 77077

    Απ: Πρόβλημα με AJAX Enabled MessageBox

    Το πρόβλημα τελικά το δημιουργούσε το δημιουργούσε το modalpopupextender control του AjaxControlToolkit που περιέχει το AJAX Enabled MessageBox. Χρειάστηκε να γραφτεί javascript κώδικας που να τρέχει στο Page_Load και να κρύβει το control.

     

    gstam78:

    Καλησπέρα σας,

    Κάνω χρήση σε μια εφαρμογή που έχω φτιάξει αυτού εδώ του control: http://www.codeproject.com/Articles/42344/AJAX-Enabled-MessageBox

    To control αυτό το κάνω register στη Master Page και το καλώ από τα web form της εφαρμογής. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν φεύγω από τη web form στην οποία έχει εμφανιστεί μου ξαναεμφανίζεται.

    Τρόπος που το καλώ από μια web form:

     ((MasterPage)this.Master).callUsercontrolAddInfoMessageMethod("No messages found!"); 

    Τρόπος που το έχω ορίσει στη Master Page:

       public void callAjaxUsercontrolAddInfoMessageMethod(String msg)

        {

            uscMsgBox1.AddMessage(msg, YaBu.MessageBox.uscMsgBox.enmMessageType.Info);

            uscMsgBox1.Dispose();

        }

     

    Τί μπορώ να κάνω, ώστε να μην μου ξαναεμφανίζεται όταν αφήνω τη web form; 

     

     

     

     

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems