Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Η Microsoft έβγαλε το δικό της Linux!

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Παναγιώτης Καναβός. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Παναγιώτης Καναβός στις 23-09-2015, 15:07. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  22-09-2015, 12:21 77267

    Η Microsoft έβγαλε το δικό της Linux!

    Έγινε κι αυτό. Η Microsoft έβγαλε το δικό της Linux στη μορφή του Azure Cloud SwitchΚάτι κυκλοφορούσε τις προηγούμενες βδομάδες στο Twitter από αυτούς που κάτι ξέρανε - ή το λέγανε ως απίθανο που τους βγήκε και τώρα τρέχουν ν' αγοράσουν λαχεία.

    Κάποιοι είπανε "Ώπα", κάποιοι δεν καταλάβανε πόσο σημαντική είναι η αλλαγή. Το ACS δεν ένα distro για να τρέχει τα VMs των πελατών, αλλά ένα distro το οποίο έφτιαξε η ίδια η Microsoft πάνω από Linux και το χρησιμοποιεί η ίδια για να στήσει επάνω του τη δικτύωση του Azure.

    Όποιος έχει ακούσει Microsoftά να λέει το Linux καρκίνο ή να πνίγεται προσπαθώντας να πει Git, θα καταλάβει τί εννοώ. Προσωπικά δεν έχω ακούσει ο ίδιος, αλλά μου έχουν πει ... Stick out tongue


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  23-09-2015, 14:56 77271 σε απάντηση της 77267

    Απ: Η Microsoft έβγαλε το δικό της Linux!

    Ουπς σε λίγο θα μου πεις ότι η Microsoft μπορεί και να παρουσιάσει λογισμικό σε Apple event (σε άκρως ανταγωνιστικό hardware iPad Pro για το δικό της προϊόν (βλ. Surface) 

    Oh wait!!!!!

    O tempora o mores!!!!

     

    Σε αφήνω γιατί πρέπει να προπαραγγείλω το iPhone 6s PLUS   :) :) :)

     

     

     

     


     


    Manos
  •  23-09-2015, 15:07 77272 σε απάντηση της 77271

    Απ: Η Microsoft έβγαλε το δικό της Linux!

    Μάλλον εννοείς το iSurface Stick out tongue Stick out tongue 

    Τα "δουλεύω" και τα δύο, τόσο που κοστίζουν αποκλείεται να αγοράσω οποιοδήποτε ...


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems