Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

deployment of unwanted localization dlls

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Johnnyxp64. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Sebastian στις 22-02-2016, 14:03. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  13-01-2016, 21:47 77539

    deployment of unwanted localization dlls

    καλησπερα

     

    μετα απο upgrade solution απο vs 2013 .net 4.5.2 into vs 2015 up1 .net 4.6.1 εχω στο release/debug directory μου μετα το build φακελους για διαφορες γλωσσες και μεσα το αρχειο Microsoft.SqlServer.Types.resources.dll

    δεν το εκανε πριν, δεν μπορω να βρω σχετικω reference στο project μου που το αναγκαζει να κανει αυτο. ειναι ενοχλητικο, καθε φορα που κανω build πρεπει να σβηνω 10 folders .....

    κατι ιδιο εκανε και η devexpress στα control της, αλλα βρηκα που ειναι τα dlls και εβγαλα απο εκει τους φακελοςυ με τα localized resource dlls, δεν τα θελω, και κανενα προβλημα δεν ξαναβγηκαν, αλλα αυτο που ειναι της sql, δεν μπορω να βρω πουθενα στο δισκο κατι σχετικο.

    και φυσικα ο googλορας δεν εχει κατι σχετικο με το προβλημα αυτο στις πρωτες σελιδες.....

     

    ελπιζω καποιος να το εχει συναντησει και να εχει καποια ιδέα πως να το σταματησω. 

    ευχαριστω  


    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  22-02-2016, 14:03 77607 σε απάντηση της 77539

    Απ: deployment of unwanted localization dlls

    so the problem comes from devexpress(XAF)?
    (i suggest you to disable the CopyToLocal reference feature in the debug build as hotfix)



Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems