Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Michelle. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος cap στις 26-07-2005, 07:49. Υπάρχουν 16 απαντήσεις.
Σελίδα 1 από 2 (17 εγγραφές)   1 2 >
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  20-07-2005, 17:56 3656

    Crying [:'(] Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Βρε παιδιά μπήκα σήμερα να γράψω για ένα πρόβλημα που έχω με τη vb6 (πάλι :( ) και είδα το καινούριο theme. Πιο "φουτουριστικό" και "μοντέρνο" δε λέω αλλά προτιμούσα με 1000 το προηγούμενο, ήταν πολύ πιο φιλικό! Με αυτό δεν αισθάνομαι καθόλου άνετα!
    Τουλάχιστον βάλτε και τις 2 επιλογές να διαλέγουμε!


  •  20-07-2005, 18:19 3659 σε απάντηση της 3656

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Πολύ θα το ήθελα αυτό, αλλά το παλιό με το καινούργιο forum δεν είναι το ίδιο.

    Υπάρχει το στάνταρ theme, που έρχεται μαζί ο Community Server και θυμίζει πολύ το παλιό. Επειδή όμως έχουν γίνει πάρα πολλές αλλαγές στην original μηχανή, από ότι είχα τσεκάρει την τελευταία φορά, σε κάποια σημεία κόλαγε και έβγαζε λάθη.

    Υπόσχομαι, μόλις σταθεροποιήσουμε το καινούργιο site να ασχοληθώ και με αυτό.

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  20-07-2005, 19:14 3665 σε απάντηση της 3659

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Τελικά με το παλιό ένιωθα κι εγώ πολύ πιο άνετα...


    Χρήστος Γεωργακόπουλος
  •  20-07-2005, 19:32 3667 σε απάντηση της 3665

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Γενικά το γαλάζιο είναι πιό "οικείο" λόγω του οτι αποτελεί βασικό χρώμα που χρησιμοποιεί και η Microsoft για τα δικά της...

    Και εγώ είχα μια αντίθεση στο καινούριο skin. Ομως, τώρα που το δουλεύω, δεν μου φαίνεται τόσο κακό. Θα μπορούσα να πω οτι ήταν θέμα συνήθειας το γαλάζιο. Ειμαι σίγουρος οτι σε λίγο καιρό και να βάλει ο Γιώργος γαλάζιο σκιν δεν θα το προτιμήσουν και πολλοί...

    Αυτή είναι βέβαια προσωπική άποψη. Προταση μου: Να μην "τρελλανουμε" το Γιώργο ακόμη με το θέμα του skin, είμαι σίγουρος οτι θα κάνει ό,τι μπορεί μόλις σταθεροποιηθεί η καινούρια μηχανή. Προς το παρόν λύνει διάφορα μικρά bugs συνεχώς. Στη συνέχεια, και μόλις πατήσει καλά στα πόδια του η καινούρια μηχανή, να δούμε πόσο μας αρέσει ή οχι το skin και να αποφασίσουμε αν θέλουμε δεύτερο, ή και τρίτο. Εγώ θα ήμουν υπερ της άποψης να υπάρχει επιλογή skins και ο καθένας να βάζει αυτό που του αρέσει καλύτερα. (Χμ...τι θα λέγατε να φτιαξουμε και εμείς κανένα; :) )

     

     

     


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  20-07-2005, 19:40 3670 σε απάντηση της 3667

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Βρε παιδιά τι ειναι αυτή η "καινούρια μηχανή" που λέτε? Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατι δεν καταλαβαίνω! Αφου Telligent ήταν, Telligent είναι! :S

  •  20-07-2005, 19:46 3671 σε απάντηση της 3670

    Surprise [:O] Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Τα χρωματάκια είναι κάτι σε αερότζαμο (Aero-Glass) Smile [:)]

    Παρατηρήσεις:

    1. Γιατί δεν υπάρχει "Άκυρο" όταν γράφουμε ένα post;
    2. Γιατί το edit control ξεκινάει σε Times; Το Verdana, μιά χαρά ήταν...

    Άρης

    ΥΓ.(συνέχεια, μετά το post, στο #2)  Και μετά η δημoσίευση βγαίνει σε Verdana;


    Aris
  •  20-07-2005, 19:49 3673 σε απάντηση της 3671

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Η "καινούρια μηχανή" είναι η έκδοση 1.1 του Community Server η οποία έχει τόσες διαφορές από την 1.0 όσες τα windows 95 από τα XP (απο ο,τι έχω ακούσει από το Γιώργο γιατί δεν έχω κατέβει σε κώδικα). Υπό αυτή την έννοια και τα δύο Windows είναι, αλλά οι διαφορές είναι διαφορές :)

    Απο ο,τι έχω καταλαβει έχει γίνει και αρκετό customization οπότε οι διαφορές είναι ακόμα μεγαλύτερες.

     

     

     


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  20-07-2005, 21:04 3679 σε απάντηση της 3671

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

     Aris wrote:

    Τα χρωματάκια είναι κάτι σε αερότζαμο (Aero-Glass) Smile [:)]

    Τώρα που το λες, μου φαίνεται ότι όντως υποσυνείδητα, εκεί ήταν το μυαλό μου... Smile [:)] Βασικά σκοπός όταν φτιαχνόταν το skin, ήταν να έχει ήταν να έχει διαφορετικό χρώμα από το προηγούμενο, για να το ξεχωρίσει από αυτό. Να δηλώσει την αλλαγή από το προηγούμενο.

     Aris wrote:

    1. Γιατί δεν υπάρχει "Άκυρο" όταν γράφουμε ένα post;
    2. Γιατί το edit control ξεκινάει σε Times; Το Verdana, μιά χαρά ήταν...

    ΥΓ.(συνέχεια, μετά το post, στο #2)  Και μετά η δημoσίευση βγαίνει σε Verdana;

    Δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που δεν υπάρχει κουμπί "Άκυρο", έτσι ήταν σχεδιασμένο το σύστημα. Είναι Web εφαρμογή και έχει μια σχετική ελευθερία, προς τα που θα κινηθεί ο χρήστης. Όσο για το Edit Control... Είναι λίγο περίεργο, από τα πιο περίεργα εδώ πράγματα μέσα στην καινούργια μηχανή, και στην παλιά ήταν πιο περίεργο.

    Η δημοσίευση βγαίνει σε css που έχω επιλέξει εγώ για να εξασφαλίσω την ευκολία της ανάγνωσης. Θα προσπαθήσω να πειράξω το Edit Control ώστε να το συγχρονίσω με το τελικό αποτέλεσμα.

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  21-07-2005, 01:08 3682 σε απάντηση της 3659

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Επανέρχομαι επί του theme.

    Μπορείτε από το Προφίλ σας να επιλέξετε το theme, Original, που είναι πολύ κοντά στο παλιό theme που είχαμε.

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  21-07-2005, 09:53 3688 σε απάντηση της 3682

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Καλύτερο το original theme αν και πάλι το πρώτο που είχατε ήταν τέλειο!
    Ίσως μου αρέσει περισσότερο το μπλέ γιατί το έχω συνηθίσει και απο το δικό μας φόρουμ και μου φαίνεται πιο οικείο και γενικά μου αρέσει πολύ σαν χρώμα.

    Ασχετο: Quick Reply δεν υπάρχει? Δεν το βρίσκω!


  •  21-07-2005, 11:01 3695 σε απάντηση της 3688

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

     Michelle wrote:
    Ασχετο: Quick Reply δεν υπάρχει? Δεν το βρίσκω!

    Δεν θα στο κρύβαμε, ε; Big Smile [:D]

    Δεν έχει αυτή η μηχανή quick reply. Δεν μπορώ να σου απαντήσω τώρα τι θα γίνει σε μελλοντικές εκδόσεις, αλλά μπορούμε να αρχίσουμε από τώρα ένα wish list...

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  25-07-2005, 15:47 3806 σε απάντηση της 3688

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

     Michelle wrote:
    Καλύτερο το original theme αν και πάλι το πρώτο που είχατε ήταν τέλειο!
    Ίσως μου αρέσει περισσότερο το μπλέ γιατί το έχω συνηθίσει και απο το δικό μας φόρουμ και μου φαίνεται πιο οικείο και γενικά μου αρέσει πολύ σαν χρώμα.

    Προς απαίτηση κοινού, το παλιό theme MistBlue επίστρεψε. Μπορείτε να το επιλέξετε από το Προφίλ σας σαν MistBlue

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  25-07-2005, 20:53 3822 σε απάντηση της 3806

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Γιώργο επέστρεψε το mistblue αλλά χάλασε το aero...

    το λογότυπο και το δεξί κομμάτι του header εμφανίζονται...πλε. :) Δεν του ρίχνεις μια ματιά;

     


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  26-07-2005, 00:39 3823 σε απάντηση της 3822

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

     cap wrote:
    Γιώργο επέστρεψε το mistblue αλλά χάλασε το aero...

    το λογότυπο και το δεξί κομμάτι του header εμφανίζονται...πλε. :) Δεν του ρίχνεις μια ματιά;

    Σωτήρη... Big Smile [:D]

    Πέτα το FireFox ή κάνε κάτι για την cache σου... Big Smile [:D]

    Είναι δυο διαφορετικοί κατάλογοι και δεν μπερδεύονται, μεταξύ τους. Δεν μπορώ να σας κάνω να πάρετε την τομή τους.

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  26-07-2005, 01:14 3824 σε απάντηση της 3823

    Απ:Βάλτε το προηγούμενο theme!!!!!!!!!

    Δεν χρησιμοποιώ Firefox! Maxthon χρησιμοποιώ (ο παλιός καλός IE βασικά! )

    Οσο για την cache μου, δεν είναι περίεργο που ενώ δεν είχα βαλει καθόλου το mistblue, ξαφνικά εμφανίστηκε το λογότυπο πλε;

    Χμ, μήπως κάποιος έβαλε λάθος αρχεία σε λάθος κατάλογο; :)

    UPDATE: Καθάρισα cache. Συνεχίζω να τα βλεπω πλε. Τι εχω, γιατρέ μου; :)

     


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
Σελίδα 1 από 2 (17 εγγραφές)   1 2 >
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems