Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Διαθέσιμα στο κοινό τα Windows 7 RC και Windows 2008 R2 RC

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Παναγιώτης Καναβός. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Johnnyxp64 στις 05-05-2009, 11:25. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  05-05-2009, 11:05 50469

    Διαθέσιμα στο κοινό τα Windows 7 RC και Windows 2008 R2 RC

    Τα Windows 7 RC και Windows 2008 R2 RC είναι πλέον διαθέσιμα και στο ευρύ κοινό. Τα Windows 7 μπορείτε να τα κατεβάσετε εδώ και τα Windows 2008 R2 εδώ.

    Έχω ήδη βάλει τα Windows 7 RC από την Κυριακή, μετέφερα και όλα τα προγράμματα και αρχεία με το Easy Transfer Wizard και μετά ... ξέχασα ότι άλλαξα version! Πέρα από τα όμορφα backgrounds δηλαδή Wink. Χρησιμοποιώ τα Windows 7 για να τρέξω VMs και development από τον Ιανουάριο και κυριολεκτικά έχω ξεχάσει ότι πρόκειται για beta. Δεν μπορώ καν να φανταστώ πλέον να γυρίσω σε προηγούμενη έκδοση.

    Άσε που με το library feature μπορώ επιτέλους να οργανώσω τα άπειρα docs και downloads για τα διάφορα projects που δουλεύω!


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  05-05-2009, 11:25 50471 σε απάντηση της 50469

    Απ: Διαθέσιμα στο κοινό τα Windows 7 RC και Windows 2008 R2 RC

    Μπορεις Παναγιώτη να μου πεις πια build ακριβως σου γραφει το download που εχεις? Εγω την κατεβασα το σαβ/κο απο torrent και ανω λεει οτι εινια η τελικη θελω απλα να το διασταυρωσω, εγω εχω την Build 7100

    Την περασα για πλακα σε ενα παλιο IBM ThinkPAd που εχω (1,73centrino και 1gb ram, 160gb disk, Radeon x300) που πριν φυσικα ειχα XP, δεν περημενα να δω τετιες επιδοσης! τα windows 7 rc1 μου βρηκαν ολουςν τους τελαυταιους drivers και το μηχανακι παει απιστευτα γρηγορα μη σου πω ποιο γρηγορα και απο τα XP που ειχα! Εχω παθει πλακα! kai Aero και απο ολα! 

    Δουλευω Office 2007 sp2, vs2008 sp1, devexpresss 8.3.6, office communicator, ie8, παει φανταστικα και οπως λες σε κανει να ξεχνας οτι ειναι RC! Surprise

    ομολογω ομως οτι το libriry feature δεν το εχω πολυ καταλαβει, αρχικα μου φανηκε να ειναι κατι σαν ενας ακομη φακελος που απλα τον παρακολουθει ο Media Player kai o Media Center.

    τι το μοναδικο εχει αυτο και  μπορεις να μας πεις ενα παραδειγμα χρησης?Huh?

    λενε οτι θα κυκλοφορησουν επισημα 23 οκτ. και αυτο "ξεφυγε" απο το στομα του υπευθ της ACER που ειπε σε μια παρουσιαση οτι δεχοντε προπαραγγελειες Windows 7 αλλα πριν τις 23/10/09 δεν προκειτε να διαθεσουν τιποτα. και μαλιστα αν καποιος αγορασει Vista 30μερες πριν την κυκλοφορια που ειπε, δικαουτε δωρεαν αναβαθμιση σε 7!


    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems