Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Load Report failed !!!!!

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò sms. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Χρήστος Γεωργακόπουλος στις 06-06-2006, 17:32. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  06-06-2006, 16:50 13701

    Load Report failed !!!!!

    Εχω μια εφαρμογη σε asp.net και sql server.Την έχω κάνει deploy sto workstation που την έφτιαξα και τρέχει και πάω να την εγκαταστήσω σε ένα άλλο PC με το set up που δημιούργησα.Όλα  παίζουν μια χαρά εκτός από τα  report  που μου  βγάζει  το error :




    CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.LoadSaveReportException : Load Report failed


    **********************************
    [LoadSaveReportException: Load report failed.]
       .F(String     , EngineExceptionErrorID 
    ) +273
       .B(String , Int32 ) +64
       CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportDocument.Load(String reportName, OpenReportMethod openMethod, Int16 parentJob) +1160
       CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportClass.Load(String reportName, OpenReportMethod openMethod, Int16 parentJob) +519
       CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportDocument.SetDataSource(Object value) +277
       WebApplication2.PrintAllApplications.Page_Load(Object sender, EventArgs e) +173
       System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) +99
       System.Web.UI.Control.LoadRecursive() +47
       System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +1061



    Tα report τα γεμιζω απο τα datasets που έχω φορτώσει τα data.Είνaι αρκετά απλά report.
    Έχω δοκιμάσει τα πάντα από αυτα που έχω βρεί στο net.Με permissions σε φακέλους και τα πάντα.Τα merge mdules είναι σίγουρα σωστά στο deploy.

    ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ?????????
     
  •  06-06-2006, 17:32 13705 σε απάντηση της 13701

    Απ: Load Report failed !!!!!

    Για δώσε λίγο κώδικα...


    Χρήστος Γεωργακόπουλος
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems