Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Κι εγώ χάνω objects όταν δημιουργώ report! (Άλλη περίπτωση)

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Panos Kousidis. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Panos Kousidis στις 30-06-2006, 20:59. Υπάρχουν 4 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  28-06-2006, 16:35 14280

    Κι εγώ χάνω objects όταν δημιουργώ report! (Άλλη περίπτωση)

    Έχω το εξής περίεργο πρόβλημα. Έχω ένα report το οποίο παρουσιάζει την εξής ανεξήγητη ιδιαιτερότητα.

    Έχει πάνω της ένα field {field1} που το παίρνει από ένα dataset. Όταν φορτώνω το report στον crystalreportviewer λείπει αυτό to field. Αλλά το περίεργο δεν είναι αυτό. Το περίεργο είναι ότι ενώ όταν κάνεις print εξακολουθεί να μην το δείχνει, όταν το κάνεις export σε pdf ή doc με το αντίστοιχο κουμπάκι του viewer το δείχνει κανονικά. Δεν είναι να τρελαίνεσαι;


    Panos
  •  29-06-2006, 17:47 14307 σε απάντηση της 14280

    Απ: Κι εγώ χάνω objects όταν δημιουργώ report! (Άλλη περίπτωση)

    Χαχα... έπεσα πάνω σε αυτό την προηγούμενη εβδομάδα. Δεν μπορεί λέω, κάτι δεν κανω καλά. Μετά από ψάξιμο κατάλαβα ότι όντως κατι δεν έκανα καλά εγώ. Τα συμπτώματα που περιγράφεις είναι ακριβώς τα ίδια με αυτά που είχα και εγώ. Τι είχε γίνει...

    Πήγα εγω ο ίδιος και έβαλα το field {field} πληκτρολογώντας το αντί να το κάνω drag νομίζοντας ότι θα παίξει. Αλλά δεν... Τουλάχιστον αυτό συναίβει στην δική μου περίπτωση. Μπορεί το αίτιο μεταξύ εσένα και εμένα να είναι διαφορετικό το αποτέλεσμα και η συμπεριφορά όμως η ίδια. Τι να πω...
  •  29-06-2006, 18:51 14310 σε απάντηση της 14307

    Απ: Κι εγώ χάνω objects όταν δημιουργώ report! (Άλλη περίπτωση)

    Δε νομίζω να είναι η ίδια περίπτωση γιατί εγώ το έκανα drag n drop και στη δική μου περίπτωση όταν το κάνω export σε pdf το δείχνει κανονικά! Τι να πω...
    Panos
  •  30-06-2006, 10:33 14324 σε απάντηση της 14310

    Απ: Κι εγώ χάνω objects όταν δημιουργώ report! (Άλλη περίπτωση)

    Μήπως είναι πρρόβλημα του viewer και όχι του report;
    Είχα και εγώ στο παρελθόν διάφορα τέτοια συμπτώματα ...
    Για παίξε λίγο με το zoom level ...


    Πάνος Αβραμίδης
  •  30-06-2006, 20:59 14348 σε απάντηση της 14324

    Απ: Κι εγώ χάνω objects όταν δημιουργώ report! (Άλλη περίπτωση)

    Το πρώτο που δοκίμασα ήταν το zoom :) Δυστυχώς τα ίδια

     

    Α, να συμπληρώσω. Σε μερικούς υπολογιστές το δείχνει κανονικά, σε άλλους όχι. Και δεν καταλαβαίνω τι το διαφορετικό έχουν αυτοί στους οποίους παίζει μια χαρά


    Panos
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems