Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

εναλλακτική του SQLCommandBuilder?

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Johnnyxp64. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Johnnyxp64 στις 06-05-2011, 15:30. Υπάρχουν 16 απαντήσεις.
Σελίδα 2 από 2 (17 εγγραφές)   < 1 2
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  06-05-2011, 15:06 65604 σε απάντηση της 65594

    Απ: εναλλακτική του SQLCommandBuilder?

    α μπραβο! εγω δεν θελω ντε και καλα να εχω ενα ερωτημα, απλα θελω με οποιωνδήποτε ευκολο τροπο (κατα την χρηση) χωρις να γραφω ερωτηματα να μπορω αν καλω δεδομενα απο διαφορους πινακες να τα εμφανιζω σε ενα grid (και μιας και δουλευω devexpress θελω XPO k xtragrid) και να αλαζω τιμες χωρις να με ενδιαφερει που αλλαζω τι και αυτοματα να ενημερωνοντε οι νεες τιμες πισω στην βαση. μου φανταζει κουλό εν ετη 2011 να μην μπορεί να γίνει αυτο κάπως!

    τωρα πως αυτο μπορει να γινει σε runtime?????
    πες οτι το μοντελο το εφτιαξα μετα?Huh?
     μαλλον με βαση το demo που βρήκα στην devexpress XPO demo me titlo: "Generating Persistent classes for an Existed Database" 
    και κάνει generate---> compile run σε runtime..

    αλλά απο τι φαντάζομαι δεν εχει κατι ετοιμο με user interface, θα φτιάξω γω οτι μου αρεσει, αλλα μετα μεχρι να καλεσω το xpcollection (βασικα δεν ξερω πως ναφερω σε ενα xpcollection relationship αλαλ θα το βρω) και τελικα να τα εμφανισω αυτα σε ενα xtragrid.....αυτο εινια αλλη ιστορια....

    κανα sample or link documentation ευπρόσδεκτο Big Smile

    υ.γ προς θεου δεν θελω να κανω δικο μου XPO Stick out tongue (οχι οτι μπορω)

    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  06-05-2011, 15:30 65605 σε απάντηση της 65604

    Απ: εναλλακτική του SQLCommandBuilder?

    btw δεν το κόβω να αποφεύγω το upscale σε .NET framework 3.5 sp1. σωστά?
    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
Σελίδα 2 από 2 (17 εγγραφές)   < 1 2
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems