Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Πρόβλημα Με το VS 2005 Beta2

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò pontifikas. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος pontifikas στις 03-07-2005, 02:23. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  02-07-2005, 12:34 3267

    Πρόβλημα Με το VS 2005 Beta2

    Ρε παιδιά αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα

    -Όταν κινώ το Mouse Πάνω από τα tabs του VS,κυρίως Solution Explorer, Error list, αυτά συχνά δεν εμφανίζονται.Βασικά πάνε να εμφανιστούν και κολάνε. Μόνο το Properties ανοίγει πάντα και μάλιστα αν ανοίξω αυτό μετά ξεκολλάνε και τα άλλα για λίγο.[*-)]


    -Όταν βλέπω κώδικα(δεν συμβαίνει στον Designer) και ανοίγω τον Solution Explorer, μόλις πάω να κάνω click πάνω σε ένα αρχείο αμέσως κλείνει ο Solution Explorer και αν δεν ξαναπατήσω αμέσως πάνω του τότε γράφεται στον κώδικα στην γραμμή που είναι στο ύψος του mouse pointer το path του αρχείου αυτού στον σκληρό μου [*-)][*-)]. Μόνο με την δεύτερη μπορώ να επιλέξω αρχεία από τον Solution Explorer.


    -Μετά από λίγο το πληκτρολόγιο κολλάει και δεν μπορώ να πατήσω παρά μόνο γράμματα και το space. Ουτε Enter, Backspace,Del κτλ........[8o|]

    Έχω δοκιμάσει να το κάνω uninstall και να το ξαναβάλω, το έχω ξαναβάλει μετά από format.....τίποτα.Τα ίδια.

    Το περίεργο είναι ότι αυτό συμβαίνει μόνο στο σπίτι μου. Στο γραφείο που το έχω εγκαταστήσει(από το ίδιο DVD που έχω και στο σπίτι μου) δεν έχω τέτοια προβλήματα.
    Σκέφτηκα ότι ίσως για κάποιον λόγο θελει και το 2003 (Που στο γραφείο το έχουμε εγκατεστημένο και αυτό δουλεύουμε), αλλά και που το έβαλα αυτό πάλι τα ίδια.

    Καμοιά ιδέα [^o)], γιατί δεν μπορώ να δουλέψω υπό αυτές τις συνθήκες Sad



  •  02-07-2005, 18:12 3271 σε απάντηση της 3267

    Re: Πρόβλημα Με το VS 2005 Beta2

    Άσχετο: Χρήσιμοποιείτε το νέο Studio σε production φάση; Τι φτιάχνετε;


    Χρήστος Γεωργακόπουλος
  •  03-07-2005, 02:23 3283 σε απάντηση της 3267

    Re: Πρόβλημα Με το VS 2005 Beta2

    Στην δουλειά μου χρησιμοποιούμε το 2003. Το 2005 το θέλω για το σπίτι και για προσωπικές δουλειές.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems