Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

binary XML

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò sony. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Παναγιώτης Καναβός στις 27-06-2008, 22:24. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  27-06-2008, 18:41 43137

    binary XML

    εχω μια ερωτησουλα...Ειναι λιγακι γενική και δεν εχει σχεση με .ΝΕΤ αλλα ειμαι απελπισμενος...
     
    Τι ξερουμε για τα bxml files ; Τα εχω τυχει σε μια εφαρμογη απο Delphi και θα θελα να εχω και εγω την δυνατοτητα να δημιουργώ (και να παρσαρω) binary XML files απο ξερα data ή εστω απο κλασικα XML αρχεια....
    σκεφτικα λοιπον να γραψω μια εφαρμογουλα τετοια αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν βρισκω στο ιντερνετ πολλες πλεροφορίες και ισως εσεις θα μπορουσατε να με βοηθησετε...
     
    Υπαρχουν βιβλιοθηκες ΜΟΝΟ για Delphi ή ισως και για Java; Βασικα ΥΠΑΡΧΟΥΝ βιβλιοθηκες; Υπαρχουν APIα; tutorials;
     
    Θα το καραγουσταρα (ερμμμ.. εκτιμουσα εννοω) αν μου γραφατε πεντε αραδες.
     
    Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων...
     
     
  •  27-06-2008, 22:24 43142 σε απάντηση της 43137

    Απ: binary XML

    Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι Binary XML .... δεν υπάρχει. Ή μάλλον, δεν υπάρχει ένα standard αλλά πολλές διαφορετικές προτάσεις, καμμία από τις οποίες δεν έχει ξεχωρίσει ως τώρα. Για να διαβάσεις τα bxml αρχεία που έχεις συναντήσει ως τώρα θα πρέπει να βρεις βιβλιοθήκες για τη συγκεκριμένη υλοποίηση. Μέχρι να εμφανιστεί κάποιο standard για Binary XML ή έστω κάποια υλοποίηση να γίνει de facto standard, μην περιμένεις επίσημη υποστήριξη από Java ή .ΝΕΤ.


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems