Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Accordion Header και Command Argument

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Paralias. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Paralias στις 29-09-2009, 13:12. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  28-09-2009, 11:45 54025

    Accordion Header και Command Argument

    Καλημέρα σε όλους.

    Έχω ένα προβληματάκι με ένα Accordion Control του Ajax Toolkit και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

    Το Accordion Panel στο Header έχει έναν τίτλο και δίπλα δύο βελάκια. Ένα που δείχνει προς τα πάνω και ένα που δείχνει προς τα κάτω.

    Φανταστείτε ένα ίδιο Accordion όπως αυτό του Sample στο Ajax Control Toolkit Site (http://www.asp.net/AJAX/AjaxControlToolkit/Samples/Accordion/Accordion.aspx) και στο κάθε header
    να έχει δύο βελάκια.

    Ο λόγος ύπαρξης των δύο αυτών βελακίων είναι να ορίζουν το Ordering των Items του Accordion.
    Για παράδειγμα, στο παραπάνω sample του Ajax Control Toolkit πρώτο είναι το Item Accordion, μετά είναι το AutoSize κτλ.

    Αν ο χρήστης πατήσει το βελάκι που δείχνει προς τα κάτω στο Accordion, τότε το Accordion θα πάει στη 2η θέση και στην 1η θα έρθει το Auto Size και ούτω καθεξής.

    Εδώ να σημειώσω πως το Ordering των Items στο Accordion γίνεται βάσει μιας κολώνας στη βάση και πως μετά από κάθε "Click" στο αντίστοιχο Button γίνεται DataBind.

    To πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως όταν κάνω κλικ σε κάποιο βελάκι άλλοτε τρέχει τον κώδικα που έχω γράψει για το Button_Click και άλλοτε όχι.
    Πάντα όμως κάνει Expand ή Collapse το αντίχστοιχο Panel.

    Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να μην τρέχει πάντα το event ώστε να κάνει το Ordering που θέλω;
  •  29-09-2009, 13:12 54073 σε απάντηση της 54025

    Απ: Accordion Header και Command Argument

    Κανείς;
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems