Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Visual Studio 2010 Ultimate Beta 2

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò grleft. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος grleft στις 17-02-2010, 08:31. Υπάρχουν 0 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  17-02-2010, 08:31 57164

    Visual Studio 2010 Ultimate Beta 2

    Καλημέρα παιδιά. Είμαι καινούργιος στο site και στον .NET. Είμαι παλιός προγραμματιστής σε C και αργότερα σε VB. Μετά την VB6 μου ήρθαν έτσι τα πράγματα και δεν ασχολήθηκα καθόλου με .NET. Τώρα έχω αρχίσει να ασχολούμαι διαβάζοντας απο το msdn και βλέποντας τα "How-Do-I Videos" για c#. Πολύ όμορφα όλα αλλά προσπαθώντας να κάνω κάτι πολύ απλό στο VS 2010 σύμφωνα με τα video-tutorials απογοητεύτηκα: Ξεκινάω ένα νέο Windows Forms project και κάνω προσθήκη ένα Data Source για να συνδέσω στο project μια βάση από SQL-SERVER EXPRESS 2008. Η βάση έχει 2 πίνακες πελάτες και παραγγελίες. Βάζω τα πεδία του master πίνακα στην φόρμα και του  detail σε grid. Προσθέτει μόνο του τα Dataset, BindingSource,TableAdapters και BindingNavigator και κάνω true το AllowNew και στα 2 BindingSource. Σύμφωνα με τα video τρέχοντας το προγραμμα θα έπρεπε να μπορώ να κάνω insert,delete,update records χρησιμοποιώντας το BindingNavigator. Τρέχοντάς το , όμως , τα κουμπιά του BindingNavigator είναι disabled.  Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

    Συγνώμη για την μακροσκελή δημοσίευση και
    σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems