Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

POP3

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò dimos.homatas. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος dimos.homatas στις 18-02-2011, 12:52. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  17-02-2011, 13:31 63349

    POP3

    Καλησπέρα,

    παρακάμπτοντας τους εμπορικούς λόγους που εμποδίζουν την έτερη πλευρά να κάνει οτιδήποτε άλλο πέρα από το να στείλει ένα email (ευτυχώς που εν έτει 2010 έχουμε web services, xml... μακάρι να τα χρησιμοποιούσαμε κιόλας) , ερωτώ:

    Έχετε να προτείνετε κάτι για να παίρνω email; Βρήκα αυτό από το codeproject, έχετε κάτι άλλο να υπ'όψιν;

    Είχα φτιάξει pop3 client με winsock με VB6. Μια δεκαετία και βάλε μετά, επιστροφή στο pop3...



    "When the darkness rises up from inside - that is normal.
    It's when you reach down to pull it up - that the noxious warnings sound."
    Tuzak, Farscape
  •  17-02-2011, 14:26 63350 σε απάντηση της 63349

    Re: POP3

    Καλησπέρα,

    Υπάρχει το project "bugtracker.net" το οποίο είναι στην ουσία ένα open source issue tracking σύστημα. Είναι όλο σε .net C# και opensource. Μέρος αυτού είναι ένας POP3 handler που ανοίγει ένα mailbox, διαβάζει τα περιεχόμενά του και τα καταχωρεί σε βάση. Εγώ το έχω σε λειτουργία και παίζει μια χαρά. Δεν έχω κοιτάξει καθόλου τον κώδικα που χρησιμοποιεί αλλά ίσως αξίζει να ρίξεις μια ματιά. 

    Βασίλης 

  •  18-02-2011, 12:52 63385 σε απάντηση της 63350

    Απ: Re: POP3

    Το είδα, θέλει λίγο ψαξιματάκι. Ευελπιστώ πάντως στην καλή διάθεση της άλλης πλευράς να κάνει κάτι με xml. Ευχαριστώ για το feedback, παρεπιπτόντως φαίνεται καλό το εργαλείο!
    "When the darkness rises up from inside - that is normal.
    It's when you reach down to pull it up - that the noxious warnings sound."
    Tuzak, Farscape
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems