Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Kinect for Pc Development

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò johngia. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος darklynx στις 14-07-2012, 21:09. Υπάρχουν 5 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  08-03-2012, 20:06 69602

    Kinect for Pc Development

    Αν και περίμενα να βρω περισσότερα για αυτό το θέμα, σε τέτοιο ιστότοπο, μπορώ να καταλάβω πως ακόμα το συγκεκριμένο αντικείμενο δεν έχει αξιοποιηθεί αρκετα.
    Με αφορμη το SDK poυ κυκλοφόρησε πρόσφτα, και βλέποντας πως η C# anθίζει, μου κάνει εντύπωση που δεν είναι ξεχωριστός τομέας από μόνος του.

    Εχει ασχοληθεί κάποιος?Υπάρχει κάποοιο site me resources να μας συμβουλέυει εμας που θέλουμε να φτιάχνουμε motion oriented apps ??
  •  13-03-2012, 15:11 69641 σε απάντηση της 69602

    Απ: Kinect for Pc Development

    Εχω ασχοληθει λιγο μονο πειραματικα και ερευνητικα.
    Δες το Kinect Toolbox εδω, και επίσης το toolkit του Coding4Fun εδω.
    Επίσης τα παιδιά έχουν και blog.
    Σύμφωνα με τη Microsoft υπάρχουν ήδη ~300 partners που κάνουν application development για Kinect. (source)

    Panagiotis Georgiadis
    HBM Netherlands B.V.
    www.twitter.com/HimWithCurls
    Δημοσίευση στην κατηγορία: ,
  •  11-07-2012, 12:52 70828 σε απάντηση της 69641

    Re: Απ: Kinect for Pc Development

    Ισχύει ότι με το Kinect for XBOX μπορείς να κάνεις development και με το καινούριο SDK (αυτό που λέει ότι προορίζεται μόνο για Kinect for Windows) αλλά μόνο σε Debug mode;

    https://twitter.com/biboudis
    Δημοσίευση στην κατηγορία: ,
  •  12-07-2012, 09:55 70832 σε απάντηση της 70828

    Απ: Re: Απ: Kinect for Pc Development

    Δεν το γνωρίζω, γιατί δεν έχω XBox. Αλλά σύμφωνα με αυτό, δεν προτείνεται:

    {

    The Kinect for Windows SDK has been designed for the Kinect for Windows hardware and application development is only licensed with use of the Kinect for Windows sensor. We do not recommend using Kinect for Xbox 360 to assist in the development of Kinect for Windows applications. Developers should plan to transition to Kinect for Windows hardware for development purposes and should expect that their users will also be using Kinect for Windows hardware as well.


    }



    Panagiotis Georgiadis
    HBM Netherlands B.V.
    www.twitter.com/HimWithCurls
  •  12-07-2012, 13:45 70834 σε απάντηση της 70832

    Re: Απ: Re: Απ: Kinect for Pc Development

    http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/kinectsdk/thread/c7c2c2a0-b617-47d4-b741-d29a8660c46c

    Βασικά έχω δει αυτό κάτω κάτω, που λέει ακριβώς αυτό το πράγμα.

    https://twitter.com/biboudis
  •  14-07-2012, 21:09 70887 σε απάντηση της 70834

    Απ: Re: Απ: Re: Απ: Kinect for Pc Development

    Δουλεύει μια χαρά και σε αυτό του Xbox,η διαφορά είναι στο θέμα της εμπορικής εκμετάλλευσης,δεν σου δίνεται το δικαίωμα π.χ να πουλήσεις την εφαρμογή σου συνοδευόμενη με ένα kinect for xbox και πρέπει να υποθέτεις ότι οι χρήστες σου μόνο τη συσκευή για windows θα διαθέτουν.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems