Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Upload image-text

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò kostasvit. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος kostasvit στις 06-01-2014, 13:56. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  06-01-2014, 11:23 74860

    Upload image-text

    καλημέρα

    ήθελα να ρωτήσω, πως θα μπορούσα ενώ έχω ανεβάσει σε μια βάση sql image-text κλπ στην συνέχεια αυτά να εμφανίζονται σε μια άλλη σελίδα;

    (έχω και ένα μενού με κατηγορίες, έτσι όταν πατάω σε κάποιο θα εμφανίζει της αντίστοιχες εικόνες και κείμενο) 

    Δημοσίευση στην κατηγορία: ,
  •  06-01-2014, 12:54 74861 σε απάντηση της 74860

    Απ: Upload image-text

    Δεν νομίζω ότι αυτό που έχεις γράψει βοηθάει να καταλάβει κάποιος τι ακριβώς θέλεις να κάνεις...

    Μήπως θέλεις να κάνεις κατηγορίες/tags για τις εικόνες που έχεις στην βάση;

    • Μπορείς να το κάνεις με ένα δεύτερο πίνακα που έχει τις κατηγορίες, και μια σχέση ένα-προς-πολλά, αν κάθε εικόνα έχει μία κατηγορία, ή με μία σχέση  πολλά-προς-πολλά και ενδιάμεσο πίνακα, αν κάθε εικόνα μπορεί να έχει πολλές κατηγορίες.

     

      

    George J. 


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  06-01-2014, 13:56 74863 σε απάντηση της 74861

    Απ: Upload image-text

    αυτό που θέλω να κάνω είναι το εξής.

    θα έχω πχ 2 κατηγορίες, από την σελίδα διαχείρισης θα επιλέγω μια κατηγορία, στη συνέχεια θα επιλέγω την εικόνα που θέλω, θα γράφω και κείμενο και θα το κάνω upload στην βάση.

    στη συνέχεια η εικόνα και το κείμενο θα εμφανίζονται σε μια άλλη σελίδα εκεί που θα έχω και της κατηγορίες. έτσι όταν επιλέγω μια κατηγορία θα μου εμφανίζει της αντίστοιχες εικόνες και κείμενο.

    κάτι τέτοιο θέλω να κάνω. 

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems