Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Ελληνικά ERP και XML?

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Παναγιώτης Καναβός. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος isidoros στις 06-01-2005, 00:36. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  12-11-2004, 12:42 444

    Ελληνικά ERP και XML?

    Ξέρετε αν έχει κανένα από τα ελληνικά ERP, CRM προϊόντα web services? Έχει καταφέρει να τα χρησιμοποιήσει κανείς με Infopath, Word ή κάποιο άλλο πρόγραμμα του Office? Μου φαίνεται υπερβολικό να φορτώσω (και να πληρώσω!) στο μηχανάκι μου ολόκληρο client απλά και μόνο για να συμπληρώνω μια φόρμα παραγγελίας από καιρό σε καιρό.

    Υποθέτω ότι το Navision το επιτρέπει αυτό χωρίς πρόβλημα, έτσι? Devil


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  12-11-2004, 20:18 459 σε απάντηση της 444

    Re: Ελληνικά ERP και XML?

    Αν δεν κάνω λάθος, της Entersoft το ERP έχει και κάποια web services.  Κάτσε να βρω τον Σταύρο να μας απαντήσει... Smile

    Patrick
  •  16-11-2004, 14:10 481 σε απάντηση της 459

    Re: Ελληνικά ERP και XML?

    Ωραίααα! Αφού λοιπόν κάποιοι έχουν ήδη φτιάξει ERP που να χρησιμοποιούν web services, γιατί δεν το έχουν κάνει και οι μεγάλοι του χώρου? Γιατί θα πρέπει πάλι να τυπώσω την φόρμα παραγγελίας και να την πάω στο τμήμα προμηθειών? Γιατί φυσικά δεν πρόκειται κανείς να μου πάρει license για να χρησιμοποιώ το ERP μια φορά το μήνα, και αν! 
      
    Παιδιά, είμαστε και εμείς εδώ! Δεν δουλεύουν όλοι οι πελάτες σας στο λογιστήριο!


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  06-01-2005, 00:36 795 σε απάντηση της 444

    Re: Ελληνικά ERP και XML?

    Για ERP (Ελληνικό) δεν ξέρω ... αλλά για CRM το Footsteps της Supervisor χρησιμοποιεί
    Seretis Isidoros
    ----------------------
    Join the army
    Travel the world,
    Meet interesting people
    And kill them.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems