Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Πρόβλημα με την αναίρεση συσχέτισης

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Chris. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Chris στις 28-12-2005, 23:01. Υπάρχουν 0 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  28-12-2005, 23:01 8224

    Πρόβλημα με την αναίρεση συσχέτισης

    Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους!

    Έχω ένα πρόβλημα με την αναίρεση συσχέτισης (unapply entries). Σε περίπτωση που αρχικά την συσχέτιση την κάνω την ώρα που περνάω την είσπραξη, όταν πάω να κάνω αναίρεση μου πετάει το μύνημα: "Η εγγραφή της Γ/Λ δεν έχει αριθμό σειράς. Όνομα πρότυπης εγγραφής=,Όνομα δέσμης εγγραφών=,Αρ.γραμμής=0,Αρ.παραστατικού= 'Το document No της είσπραξής μου'." Σε περίπτωση που την αρχική συσχέτιση την κάνω μέσα από τα customer ledger entries, όταν πάω να κάνω την αναίρεση το μύνημα λάθους είναι το εξής: "Αναίρεση συσχέτισης πρέπει να είναι όχι σε αναλυτικές εγγραφές πελατών Αρ. Εγγραφής=3711." Υπ' όψη πως το μύνημα αυτό βγαίνει την στιγμή που υπάρχουν καταχωρημένες 3710 εγγραφές στα Detailed Customer Ledger Entries. Δηλαδή η εγγραφή 3711 επρόκειτο να δημιουργηθεί με την αναίρεση.

    Τα παραπάνω που γράφω συμβαίνουν και στην CRONUS και από αυτό υποθέτω πως δεν οφείλεται σε δικό μου λάθος. Αν κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει θα του ήμουν υποχρεωμένος.

     

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems