Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Programming σε Navision

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò geochatz. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος dionisp στις 19-04-2006, 12:08. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  19-04-2006, 11:15 12017

    Programming σε Navision

    Θα ήθελα να ασχοληθώ με το Navision και να μπορέσω να γράψω πάνω σε αυτό. Υπάρχει κανένα Guide - manual που να μπορεί να μου δώσει κάποιες πληροφορίες ή θα πρέπει να παρακολουθήσω υποχρεωτικά σεμινάρια; Και όχι μόνο για τη γλώσσα προγραμματισμού που έχει ενσωματωμένη αλλά και για τους πίνακες. Υπάρχει μία χαρτογράφηση των πινάκων που να εξηγεί το τι κάνει το κάθε πεδίο; Για παράδειγμα αν θέλω να φτιάξω ενα Codeunit το οποίο θα διαβάζει ένα text file και θα εισάγει ένα παραστατικό θα πρέπει να ξέρω και σε ποιους πίνακες θα πρέπει να εισάγω τα στοιχεία. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

    Only two things are infinite, the universe and the human stupidity, and I'm not sure about the former.

    Albert Einstein - US (German-born) physicist (1879 - 1955)
  •  19-04-2006, 12:08 12018 σε απάντηση της 12017

    Απ: Programming σε Navision

    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να παρακολουθήσεις τα 2 σεμινάρια development που υπάρχουν. Σε αυτά θα μάθεις και για τους πίνακες και για την "ροή" της πληροφορίας στην εφαρμογή αλλά και best practices για το πως γράφεις στο Navision.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems