Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

ένα forum στα αγγλικά;

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Dimitris Papadimitriou. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 25-11-2006, 19:28. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  24-11-2006, 10:15 21061

    ένα forum στα αγγλικά;

    Δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναθίξει το θέμα.
    Μήπως πρέπει το dnz να έχει ένα forum στα αγγλικά και ένα link στην αρχική σελίδα που να δείχνει σε αυτό, έτσι ώστε να είναι και λίγο πιο φιλικό προς τους ξένους;
    Το έχω παρατηρήσει πολλές φορές, όταν τυχαία βρεθώ σε ένα site, π.χ. ισπανόφωνο, δεν έχω τίποτα να γράψω κάτι. π.χ. μπορεί να είδα ένα κομμάτι κώδικα που με ενδιαφέρει και να θέλω να στείλω κάτι σχετικά με αυτό.... αλλά δεν ξέρω καν που γράφει "Επικοινωνία"!
    Σίγουρα το dnz δεν απευθύνεται σε ξένους, αλλά ένα μικρό σημείο επαφής, δηλαδή ένα link, δεν πρέπει να υπάρχει;

    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
  •  25-11-2006, 19:28 21221 σε απάντηση της 21061

    Απ: ένα forum στα αγγλικά;

    Αγγλικό forum, δεν νομίζω ότι έχει νόημα να φτιάξουμε αυτή τη στιγμή - δεν απευθυνόμαστε σε μη ελληνόφωνο κοινό.

    Από την άλλη μεριά να έχεις υπόψη σου, ότι υπάρχει πλήρη υποστήριξη στην αγγλική γλώσσα από το μηχανισμό του forum, που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ταυτόχρονα με το ελληνικό interface - οπότε δεν είναι ζήτημα.

    Τώρα αν κάποια στιγμή, υπάρξει η ανάγκη να έχουμε και περιεχόμενο στην αγγλική γλώσσα, δεν υπάρχει κάτι μας σταματήσει... Smile

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems