Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

WSUS

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Vader. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Vader στις 29-03-2007, 18:29. Υπάρχουν 6 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  28-03-2007, 16:15 27257

    WSUS

    Καλημέρα παίδες ..Δεν ξέρω σε ποιό θέμα πάει αυτό εδώ  το Post...Βάλτε το όπου θελετε...

    Ξέρει κανείς στον WSUS πως θα σβήσω updates που έχουν γίνει expired ? Δεν έχει κάποια επιλογή μέσα από το Interface πάντως !!!

    Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη !!!
  •  28-03-2007, 17:01 27262 σε απάντηση της 27257

    Απ: WSUS

    Αυτή είναι μία πολύ καλή ερώτηση για ... το www.autoexec.gr! Το αντίστοιχο του DNZ για IT pros. Αν και τα έχω χρησιμοποιήσει, δεν θυμάμαι αν έχεις τη δυνατότητα να διαγράψεις από το σκληρό updates τα οποία έχεις ήδη εγκρίνει.

    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  29-03-2007, 01:22 27303 σε απάντηση της 27257

    Απ: WSUS

    Vader:
    Καλημέρα παίδες ..Δεν ξέρω σε ποιό θέμα πάει αυτό εδώ  το Post...Βάλτε το όπου θελετε...

    Ξέρει κανείς στον WSUS πως θα σβήσω updates που έχουν γίνει expired ? Δεν έχει κάποια επιλογή μέσα από το Interface πάντως !!!

    Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη !!!

    Κάποια στιγμή το έψαχνα και εγώ και την απάντηση την βρήκα σε αυτό το weblog: "PatchAholic...The WSUS Blog!" και στην δημοσίευση "Purge / Delete corrupted or Un-needed patches on WSUS Server".

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  29-03-2007, 11:48 27334 σε απάντηση της 27303

    Απ: WSUS

    Τα βρήκα αυτά τα εργαλεία αλλα δουλεύουν ........να τρέξω με ασφάλεια η θα κάνω ζημιά στον WSUS ?
  •  29-03-2007, 13:53 27367 σε απάντηση της 27303

    Απ: WSUS

    Τα έκανα και μου δούλεψε.... Βέβαια είδα που έσβησε τα παλία αλλα σαν να μου τα ξανα κατεβάζει τα ίδια..Είναι δυνατόν ..?

    Νίκος
  •  29-03-2007, 15:03 27376 σε απάντηση της 27367

    Απ: WSUS

    Δεν ξέρω να σου πω κάτι παραπάνω. Όταν το είχα χρησιμοποιήσει και σε μένα είχε ξανακατεβάσει μερικά, αλλά όχι όλα. Έκανες όλα τα βήματα που περιγράφονται;

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  29-03-2007, 18:29 27391 σε απάντηση της 27376

    Απ: WSUS

    Ναι το έκανα .....Θα δείξει πάντως τις επόμενες μέρες και θα σου πω αν δουλεύει σωστά πραγματικά..Ακόμα τώρα συνχρονίζεται ο WSUS μου ..

    Ευχαριστώ πάντως

    Νίκος
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems