Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Πρόβλημα μετά από Publish web site

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò SpyMal. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος manosB στις 27-09-2007, 12:02. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  24-09-2007, 16:34 35329

    Πρόβλημα μετά από Publish web site

    Γεια σας,

    Είμαι σχετικά νέος στην visual basic .net 2005 και τελευταία έφτιάξα μια web εφαρμογή ώστε να τρέχει μέσω του intranet server στην εταιρία μου.

    Κάνω publish την εφαρμογή κατευθείαν σε folder του intranet server, έχω δημιουργήσει site στον IIS αλλά όταν πάω να την καλέσω με explorer εμφανίζεται το μήνυμα File or directory not found”.   Κάνω κάτι λάθος;

    Σημείωση: στον server υπάρχει το .net framework 2.0

     

  •  26-09-2007, 03:15 35426 σε απάντηση της 35329

    Απ: Πρόβλημα μετά από Publish web site

    Μήπως δεν έχεις φτιάξει ένα virtual directory στο folder που περιέχονται τα αρχεία?
  •  27-09-2007, 11:13 35498 σε απάντηση της 35329

    Απ: Πρόβλημα μετά από Publish web site

    Αυτό ήταν.

    Σε ευχαριστώ πολύ.

  •  27-09-2007, 12:02 35500 σε απάντηση της 35498

    Απ: Πρόβλημα μετά από Publish web site

    Αντιγραφώ από τους κανονισμούς
    Αν λάβουμε απάντηση που μας λύνει το πρόβλημα, είναι πολύ σημαντικό να θέσουμε σε "Έχει επιλυθεί" το "Κατάσταση Ενότητας" και να μαρκάρουμε τη σωστή απάντηση με το "Σημείωση ως Απάντησης". Είναι πιο σημαντικό από "χίλια ευχαριστώ", από το να ανάψετε λαμπάδα ίσα με το μπόι αυτού που σας απάντησε (που να το ξέρετε άλλωστε;) ή να του στείλετε ένα τενεκέ λάδι. Έτσι, και θα σας μείνει ο τενεκές και δε θα σας λένε οι υπόλοιποι χρήστες τενεκέ.
    Yes

    Manos
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems