Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Γεια σου Μαρία - Γεια σου Ελλάδα!

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Παπαδημητρίου Γεώργιος. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Mitsaras στις 03-10-2007, 21:40. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  03-10-2007, 20:25 35800

    Γεια σου Μαρία - Γεια σου Ελλάδα!

    Η συζήτηση ξεκινα με το hosting στην Ελλαδα. Εχοντας ιστοσελιδα σε php αποφασισα να αλλαξω τεχνολογια και να δοκιμασω asp. Με λιγα λογια αλλαγη server.
    Εχοντας επισκευθει εταιριες του εξωτερικου αποφασισα (αναθεμα την ωρα) να βρω asp φιλοξενια στην Ελλαδα. Και εδω ξεκινα το μαρτυριο.

    ΤΟΜΟΣ Α'

    Ημερα Πεμπτη 27/09/2007. Η εταιρια που εχει κανει register την ιστοσελιδα μου και εχει τις ρυθμισεις DNS εχει "τσιμεντωσει". Η ιστοσελιδα μου Off.
    Ημερα Δευτερα 01/10/2007 (Καλο μας μηνα!) Η ιστοσελιδα μου εξακολουθει να ειναι off.
    Ακολουθει τηλεφωνικη επικοινωνια. (Μακαρι να ειχα κασσετοφωνακι οπως ο Μακης να σας το μεταφερω)

    Μe: Η ιστοσελιδα ειναι εκτος λειτουργιας.

    Company: Βεβαιως πειτε μου το domain............... (μετα απο λιγο)
    Μηπως μπορειτε να μου υπενθυμισετε τους nameservers?

    Me: Πρεπει να εχετε χασει τη μπαλα εκει περα. (Αυτολεξει).

    Company: Οχι απλα καναμε μια μικρη αναβαθμιση.......

     ΔΟΞΑΖΩ ΤΩ ΘΕΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΡΙΣΙΜΟ ΣΕ ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ.

    ΤΟΜΟΣ Β'

    Σας παραθετω live support απο Ελληνικη εταιρια "φιλοξενιας" asp. (Σημερα πριν μερικα λεπτα)
    Αυτουσιο παρακαλω!!!

       Καλως ήρθατε George ! Το αίτημά σας έχει προωθηθεί στο τμήμα Sales Hosting - Domain Names . Παρακαλώ περιμένετε τον operator μας να απαντήσει στην κλήση σας.
       Η κλήση σας έγινε δεκτή από τον operator Yannis . Αυτή τη στιγμή στο δωμάτιο είναι: Yannis, George .
    George:
        geia xara
    George:
        pali ego
    Yannis:
        geia sas
    George:
        thelo na sindetho me ti vasi sql
    Yannis:
        an den sas kanei kopo
    Yannis:
        mporeite na to steilete se ena email?
    Yannis:
        dioti molis efeyga
    Yannis:
        k exo kleisei to helpdesk
    Yannis:
        tha to doume se ligi ora
    Yannis:
        steilte apo to email sas
    Yannis:
        kai tha to kano merge mazi me to allo erotima sas
    George:
        kalo apogevma
    Yannis:
        eyxcaristo
    Yannis:
        k perimeno to email saa
       O Yannis έχει φύγει από τη συζήτηση. Αυτή τη στιγμή στο δωμάτιο είναι: George .

    Αυριο δεν ξερω ποιος θα ειναι στο δωματιο, που θα φυγει και ο George απο τη συγκεκριμενη εταιρια.

    Με εκτιμηση,
    Παπαδημητρίου Γεώργιος.

  •  03-10-2007, 21:40 35804 σε απάντηση της 35800

    Απ: Γεια σου Μαρία - Γεια σου Ελλάδα!

    Πριν από 5 χρόνια έψαχνα host με asp & SQL Server 2000 υποστήριξη, και έναν λογικό αριθμό πελατών/server. Κατέληξα σε μια ελληνική εταιρεία η οποία παρ' όλο που στα πακέτα της ανέφερε SQL, δεν ανέφερε έκδοση. Ο εκπρόσωπός τους με διαβεβαίωσε ότι υποστηρίζουν SQL Server 2000.
    Αφού κλείνω τη συμφωνία, αρχίζουν τα προβλήματα. Με το που προσπάθησα να εκτελέσω το script για το configuration της βάσης, λαμβάνω σωρεία error messages. Με τα πολλά ανακαλύπτω ότι μου δόθηκε SQL Server 7.0 και όχι 2000. Η απάντηση του υπαλλήλου ήταν "ε, μα μην ανησυχείς" (είχαμε και κάποια οικειότητα λόγω του συνεταίρου) " το ίδιο πράγμα είναι!".

    Την επόμενη μέρα αγοράσαμε shared account στην maximumAsp. Λύθηκαν όλα τα προβλήματά μας. Σήμερα έχω 1 vps και 2 shared accounts στην server intellect (MS gold partner) και έχει πάψει να με απασχολεί η υποστήριξη.

    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems