Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

ELANCE4U

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò janag. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος thrylos στις 25-07-2008, 05:27. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  24-07-2008, 22:43 43672

    ELANCE4U

    Σήμερα έμαθα από έναν φίλο την ύπαρξη του http://www.elance4u.gr/
    Εντυπωσιάστηκα. Ήξερα για site του εξωτερικού αλλά στην Ελλάδα? Μπράβο στα παιδιά...
    Με λίγα λόγια:
    Οι αγοραστές μπορούν να κάνουν εγγραφή και να αναρτήσουν τα έργα τους σε συγκεκριμένες κατηγορίες χωρίς κόστος. Οι Εξωτερικοί Συνεργάτες μετά θα δώσουν προσφορές πάνω στο έργο. Μόλις οι Αγοραστές βρουν τον κατάλληλο Εξωτερικό Συνεργάτη με τις κατάλληλες δεξιότητες για το έργο τους, και ο Αγοραστής με τον Εξωτερικό Συνεργάτη συφωνήσουν σε μία τιμή, ο Αγοραστής τότε διαλέγει τον νικητή και στη συνέχεια η επικοινωνία τους γίνεται μέσω του Διαχειριστή του site .
    Εντυπωσιακό???
    Φαντάζομαι πως θα ενδιαφέρει όλους όσους ασχολούνται με την Τεχνολογία.

     

    [EDIT (cap): Εφυγαν τα bold και έγινε μικρότερο το link - παραήταν imho "διαφημιστική" δημοσίευση]


    http://www.createweb.gr
  •  25-07-2008, 00:32 43675 σε απάντηση της 43672

    Απ: ELANCE4U

    Μπορεί να ακούγομαι λίγο οπισθοδρομικός, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσα να εμπιστευθώ ένα σοβαρό έργο σε έναν άγνωστο για τον οποία δεν έχω παρά ελάχιστες πληροφορίες.

    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
  •  25-07-2008, 05:27 43676 σε απάντηση της 43672

    Απ: ELANCE4U

    Ενας γνωστος μου ειχε παιξει λιγο με το rent a coder και μου ειχε πει εντυπωσεις.

    Μου ειχε πει οτι πιο πολυ λεει να κανεις κατι για εμπειρεια παρα για να βγαλεις χρηματα.
    Ακομα και για 2η πηγη εισοδηματος δε λεει.
    Το καλυτερο practice που βρηκε ειναι να παιρνει projects μονο απο Ελλαδα και οταν το τελειωνε, να κλεινει καπου ραντεβου με τον πελατη και να του κανει επειδηξη σε φορητο οτι αυτο οντως δουλευει.

    Παντως να αναμενετε εκει, πέρα από τα σοβαρά, προκυρηξεις εργων οπου θα κανουν τον Josh Childress να ανατριχιάσει!
    Μου είχε πει ότι στο rent a coder υπήρχαν από Έλληνες κάτι προκυρήξεις για κατασκευή ιστοτόπου στυλ youtube με 200 euros!

    Powered by openSuSE 11 64-bit Edition
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems