Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

middleware application

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò vasilis_p. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος vasilis_p στις 22-10-2011, 20:56. Υπάρχουν 0 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  22-10-2011, 20:56 67882

    middleware application

    Καλησπέρα δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό σημέιο.

    έχω ένα project και θα ήθελα την βοήθειά σας.
    έχω σε έναν server με πολλές βάσεις δεδομένων (απο τα eshop των πελατών της εταιρείας)
    Για κάθε μια έχω ένα web service το οποίο δίνει προς τα έξω τα είδη με τις τιμές.
    Θέλω να φτιάξω ένα web site στο οποίο θα μπαίνει ο χρήστης και έχει την δυνατότητα αναζήτησης είδους και θα του δείχνει από όλες τις βάσεις την τιμή του είδους.
    Δεν θέλω να φτιάξω στο web site μια διαδικασία η οποία θα καλεί ένα - ένα τα web services, γιατί φαντάζομαι ότι αυτό θα καθυστερεί.
    Λέω λοιπόν να φτιάξω έναν application server ο οποίος θα πρέπει το request (δηλαδή ποιο είδος ψάχνει ο χρήστης) θα τρέχει async τα web services και θα κάνει merge τα αποτελέσματα για να τα στείλει πίσω στον χρήστη.
    Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν ξέρω τι γλωσσα να χρησιμοποιήσω για να φτιάξω τον application server ,και με τι τρόπο (πρωτόκολλο) να επικοινωνήσω. Μπορεί να λυθεί το παραπάνω με microsoft WCF ή με Advanced Message Queuing Protocol (AMQP) ή με κάποιο άλλο τρόπο ?
    τι να κοιτάξω ?

    Ευχαριστώ.

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems