Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Πατέντες, πατέντες... πατέντες(;)

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Markos. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Markos στις 05-09-2012, 22:20. Υπάρχουν 0 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  05-09-2012, 22:20 71196

    Πατέντες, πατέντες... πατέντες(;)

    Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ ξεκαρδίζομαι στα γέλια όταν διαβάζω για το... πατενταρισμένο ορθογώνιο παραλληλόγραμμο σχήμα του iPhone, με στρογγυλεμένες άκρες, για το οποίο δαπανήθηκαν(!!) εκατομμύρια δολάρια (βάσει της Apple πάντα). Και ξεκαρδίζομαι ακόμα περισσότερο με τη σοβαρότητα που αντιμετωπίζεται το θέμα στα Αμερικάνικα δικαστήρια. Οι "πληροφορίες μου" λένε ότι από εδώ και στο εξής η Apple θα μηνύει όλους τους designers που κάνουν χρήση του tool του Paint.NET - ή αντίστοιχων προγραμμάτων - με το οποίο ο χρήστης μπορεί να ζωγραφίζει το εν λόγω σχήμα (Αλήθεια, πριν ξοδέψουν τα... εκατομμύρια δεν έπαιξαν λίγο με το Paint ή το σνομπάρισαν επειδή τρέχει σε Windows;). Διόλου απίθανο στο προσεχές μέλλον η Apple να προχωρήσει στο πατεντάρισμα και άλλων βασικών γεωμετρικών σχημάτων, όπως ο κύκλος. Αλλά τίποτε από όλ' αυτά δεν συγκρίνεται με το χουνέρι που ετοιμάζουν στην Apple οι Κινέζοι! Οι αθεόφοβοι, πατεντάρισαν κλώνο του iPhone και τώρα η Apple αναμένεται να βρεθεί προ εκπλήξεων. Αν δε γελάσετε και μ' αυτό, τότε δεν έχετε καθόλου, μα καθόλου, χιούμορ. Φαντάσου να είχαν ζωγραφίσει και τη Mona Liza βρε παιδιά. Τρέλλες των καιρών...

    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems