Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

ΜΕΤΑΦΟΡΑ SQL 2005 EXPESS ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò pipis1962. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Thiseas στις 27-07-2013, 21:06. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  15-07-2013, 10:16 73180

    Computer [co] ΜΕΤΑΦΟΡΑ SQL 2005 EXPESS ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ

    καλημερα παιδια θελω την βοηθεια σας  ειμαι λιγο ψιλοασχετος με SQL και θελω να κανω μεταφορα της βασης απο τον υπαρχον pc σε καινουργιο pc εχω εγκαταστησει το προγραμμα και την SQL 2005 απλα δεν γνωριζω τα βηματα της μεταφορας απο την μια βαση στην αλλη. σας ευχαριστω εκτων προτερων
  •  15-07-2013, 11:47 73181 σε απάντηση της 73180

    Απ: ΜΕΤΑΦΟΡΑ SQL 2005 EXPESS ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ

    Καλημέρα, αν υποθέσουμε ότι ολα εχουν γίνει σωστά στη νεα εγκατάσταση και δεν υπαρχει κάποια ειδική παραμετροποίηση που πρέπει να γίνει για να παίξει σωστά η όποια εφαρμογή, μπορείς να πάρεις ένα backup την βαση και να την κανείς restore στο νέο instance. Αν οι εκδόσεις είναι συμβατές δεν θα πρέπει να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.
    VI
  •  15-07-2013, 12:22 73182 σε απάντηση της 73181

    Απ: ΜΕΤΑΦΟΡΑ SQL 2005 EXPESS ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ

    ok φιλε μου ευχαριστω πολυ για την απαντηση
  •  27-07-2013, 21:06 73689 σε απάντηση της 73180

    Απ: ΜΕΤΑΦΟΡΑ SQL 2005 EXPESS ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ

    Αν είναι ίδια έκδοση δοκίμασε να κάνεις Detach την βάση δεδομένων σου (δεξί click επάνω στο όνομα της βάσης σου | Tools | "Detach...") μετά να πάρεις τα αρχεία *.mdf, *.ldf (για να δεις ποιά είναι ακριβώς αυτά τα αρχεία και που βρίσκονται κάνε δεξί click επάνω στην βάση | Properties | Files) και να τα βάλεις στο καινούριο υπολογιστή (σε όποια θέση θέλεις - προτείνω να τα βάλεις στην αντίστοιχη που βρισκόντουσαν από εκεί που τα πήρες) και να τα κάνεις απλά ATTACH (Δεξί click επάνω στο databases και μετά "Attach..." και επιλέγεις το MDF αρχείο).

    Nothing to declare...
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems