Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Create Agent job error

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò anthou. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος bull στις 16-05-2017, 20:42. Υπάρχουν 6 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  16-05-2017, 09:09 78090

    Create Agent job error

    Καλημέρα

    Θέλω να δημιουργήσω μια νέα Agent Job και απο το Script Database as Create To Agent job, ανοίγω την καρτέλλα  Job schedule 

    Οταν  συμπληρώσω το job name και το   Schedule name πατώντας ΟΚ για να συνεχίσω ο SSMS βγάζει μήνυμα "SSMS has stopped working" και κάνει επανακίνηση του SSMS

    Γιατί γίνεται αυτό και τι πρέπει να κάνω να το διορθώσω 

     

  •  16-05-2017, 11:39 78091 σε απάντηση της 78090

    Απ: Create Agent job error

    Τι έκδοση λειτουργικού και SQL χρησημοποιεις;
    Το πιο πιθανό είναι ότι δεν έχει κάτσει καλά η εγκατάσταση του SSMS. Μπορείς να δοκιμάσεις να κατεβάσεις το latest SSMS εδώ και να ξαναδοκιμάσεις.
    VI
  •  16-05-2017, 11:51 78092 σε απάντηση της 78091

    Απ: Create Agent job error

    win 10 v 1703

    sql 12.0.5203

    Αυτο θεωρώ και εγώ αλλα πρίν κάνω update,   μηπώς υπαρχει καποίο άλλο προβλημα, γιατι λειτουργεί κανονικά και δεν εχω αλλο πρόβλημα

    Ευχαριστώ 

  •  16-05-2017, 15:14 78093 σε απάντηση της 78092

    Απ: Create Agent job error

    To SSMS είναι πλέον ανεξάρτητο τσαμπέ προϊόν και υποστηρίζει από 2008 και μετά.  Μπορείς να το εγκαταστήσεις όπου θέλεις, ανεξάρτητα από το αν υπάρχει ή όχι SQL Server, ή αν υπάρχει παλιότερη έκδοση εγκατεστημένη. Μπορεί άνετα να παίξει μαζί με τις παλιότερες εκδόσεις.

    Η τελευταία έκδοση είναι η 17. Κατέβασε το έτσι κι αλλιώς https://docs.microsoft.com/en-us/sql/ssms/download-sql-server-management-studio-ssms
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  16-05-2017, 15:53 78096 σε απάντηση της 78093

    Απ: Create Agent job error

    Γιατί ρε Καναβός το δικό μου link δεν έπαιζε;;; :D
    Παναγιώτης Καναβός:
    To SSMS είναι πλέον ανεξάρτητο τσαμπέ προϊόν και υποστηρίζει από 2008 και μετά.  Μπορείς να το εγκαταστήσεις όπου θέλεις, ανεξάρτητα από το αν υπάρχει ή όχι SQL Server, ή αν υπάρχει παλιότερη έκδοση εγκατεστημένη. Μπορεί άνετα να παίξει μαζί με τις παλιότερες εκδόσεις.

    Η τελευταία έκδοση είναι η 17. Κατέβασε το έτσι κι αλλιώς https://docs.microsoft.com/en-us/sql/ssms/download-sql-server-management-studio-ssms

    VI
  •  16-05-2017, 18:16 78097 σε απάντηση της 78096

    Απ: Create Agent job error

    :)

    την είχα κατεβάσει απο πρίν οπότε δε θα γράψει likes τα  links :)

    Έκανα και το update με την 17 αλλά το πρόβλημα παραμένει

    Μήπως να έκανα repair τον sql  η θα δημιουργήσει κάποιο άλλο πρόβλημα ;

    Κάποια άλλη πρόταση ;

  •  16-05-2017, 20:42 78098 σε απάντηση της 78097

    Απ: Create Agent job error

    Καλά έτσι κι αλλιώς εγώ το έκανα για να πειράξω τον φίλο μου τον Παναγιώτη :) ...σχετικά με το θέμα σου, μπορεις να δεις στον Event Viewer αν την ώρα εκείνη σου κάνει log κάποιο πρόβλημα, σε κάποιο από τα logs; Δεν θα πρότεινα να κάνεις κάτι στο SQL instance, δεν είναι θέμα του service, αλλά του client.
    VI
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems