Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Ένα μεγάλο ευχαριστώ

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò axaros. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος axaros στις 16-09-2005, 15:24. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  19-08-2005, 13:40 4428

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ

    Αγαπητοί φίλοι παραθέτω ένα post μου από off-road.gr (Moto forum) και μεταφράζω την "αγορά οικοπέδου" της μοτοσυκλετιστικής argo σαν "έφαγα τούμπα" :

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ 
    υποθέτω στο Δήμο Χαλανδρίου για την αγορά οικοπέδου έναντι ελάχιστου τιμήματος (ξεπέτσιασμα και κάτι πλαστικά μείον του Beverly) χτες 10/08/05.

    Γιατί :
    Αφού βγήκα στην έξοδο της Αττικής οδού πριν την Δουκίσσης Πλακεντίας της οποίας δεν θυμάμαι τον κωδικό (στην ταμπέλλα γράφει "Χαλάνδρι - Τοπικές οδοί") και ενώ πήγαινα με καμιά 70αριά πάνω σε αυτό το στενό δρόμο στη μέση ακριβώς του οποίου υπάρχει μία ταμπέλλα με σήμα αδιεξόδου (και τίποτε άλλο) και ένα παλιό πεζοδρόμιο ενώ μετά η άσφαλτος συνεχίζει για να τερματίσει όντως σε αδιέξοδο σε καμιά 200αριά μέτρα, ουτε καν είδα το εν λόγω πεζοδρόμιο με αποτέλεσμα να βρεθώ ξαφνικά ιδιοκτήτης ...

    Οι περίοικοι δεν με ρώτησαν "καλά δεν το είδες;", αλλά "δεν είσαι από εδώ έτσι;"...
    Ευχαριστώ λοιπόν για άλλη μια φορά το Δήμο Χαλανδρίου για την ευγενική προσφορά του και τελειώνω "εμπαθώς" λέγοντας :
    "Βάλτε βρε καραγκιόζηδες μία μπαριέρα στη μέση για να φαίνεται από μακρία και μην σκοτωθεί κανένας ειδικά τη νύχτα !!!!!"

    ΥΣ.

    Προσέχετε ...

    http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-2128-start-90.html


    Πάνος Αβραμίδης
  •  16-09-2005, 15:24 5514 σε απάντηση της 4428

    Ιδιοφυής λύση του παραπάνω προβλήματος

    Δεν μπορώ παρά να δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια στο δήμο Χαλανδρίου γιατί με περίτεχνο τρόπο έλυσαν το θέμα του πεζοδρομίου που ξεφυτρώνει μες το δρόμο (δείτε σχετικό ευχαρηστήριο post πιο πάνω) :

    Χθες το απόγευμα (γύρω στις 6) περνούσε ένας φίλος μου ο οποίος ήξερε τι είχε συμβεί και είδε στο σημείο ένα περιπολικό. Σταμάτησε λοιπόν και ανέφερε στους αστυνομικούς την πρωτοβουλία του δήμου να μου χαρίσει ένα οικοπεδάκι στην περιοχή ...

    Η απάντηση αποστομωτική :
    Ο Δήμος έχοντας φάει ένα αρκετά μεγάλο αριθμό μυνήσεων εξέλαβε (ψυχραιμότατα θα έλεγα) την ιδιοφυή απόφαση ότι για ένα διάστημα της ημέρας θα πρέπει να υποχρεώσουν αστυνομικούς να βρίσκονται στο σημείο εκτελώντας καθήκοντα μπάστακα φόβητρου....

    Υποθέτω ότι βιαστικές λύσεις του τύπου να στείλουνε κάποιον με ένα κομπρεσέρ να το ξηλώσει δεν αρμόζουν στην περίσταση.
    Άσε που υπάρχει και πιθανότητα να μπουν στο "Πάμε στοίχημα" (θα πέσει δε θα πέσει) με σαφώς ευνοϊκους όρους για την έδρα !!!!!

    Μπράβο παιδιά πάντα τέτοια !!!!!
    Πάνος Αβραμίδης
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems