Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò axaros. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Mitsaras στις 27-09-2005, 11:43. Υπάρχουν 13 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  16-09-2005, 10:33 5498

    Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Παιδιά απολαύστε:

    «Ο Γεώργιος Γκιόλβας έφυγε από αυτόν τον κόσμο στις 14 Νοεμβρίου 2003. Το όνομά του συνδέθηκε σε μεγάλο βαθμό με τη νεομυθολογία της περιβόητης ομάδας «Έψιλον». Ο Γκιόλβας ήταν μηχανολόγος – πυρηνικός φυσικός και είχε 19 αναγνωρισμένες διεθνώς εφευρέσεις. Οι συνεντεύξεις που έδωσε στη ζωή του ήταν ελάχιστες και πάντα προκαλούσαν αίσθηση. Σε αυτό το άρθρο θα σας κάνω γνωστή μια συνέντευξη την οποία και έδωσε 1 περίπου μήνα πριν πεθάνει – συγκεκριμένα στα τέλη του Σεπτέμβρη του 2003. Η συνέντευξη αυτή δόθηκε για να «παίξει» στην τηλεόραση κάτι όμως που δεν έγινε (ως τώρα Μάρτιος του 2004), καθώς μετά το θάνατό του τα δικαιώματα της συνέντευξης αυτής έχουν περάσει στη γυναίκα του Γ. Γκιόλβα, η οποία και προς το παρόν δεν επιθυμεί τη δημοσιοποίηση της. Τέλος, αξίζει να αναφέρω ότι οι άνθρωποι οι οποίοι και κατέχουν την κασέτα αυτή, είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού… Ας περάσουμε όμως στα κυριότερα σημεία, στο περιεχόμενο δηλαδή της συνέντευξης.

    Η συνάντηση λαμβάνει χώρα σε γνωστή καφετέρια στην περιοχή της Πεντέλης. Η καφετέρια αποτελείται από δύο ορόφους και χάριν της συνέντευξης έχει «εκκενωθεί» ο επάνω όροφος. Ο κ. Γκιόλβας ξεκαθάρισε εξ αρχής πως ΔΕΝ επιθυμεί να μιλήσει για θέματα των «Έψιλον» ή οτιδήποτε άλλο τον έχει κάνει ευρέως γνωστό τα τελευταία χρόνια. Η συζήτηση λοιπόν κινήθηκε κυρίως στα πλαίσια των κοινωνικοπολιτικών συνθηκών που επικρατούν σήμερα στην Ελλάδα και όχι μόνο.»

    Διαβάστε περισσότερα: Γεώργιος Γκιόλβας - Ο μεγάλος Έλληνας ερευνητής

     


    Πάνος Αβραμίδης
  •  16-09-2005, 16:49 5522 σε απάντηση της 5498

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Να δώσω ένα μικρό απόσπασμα για όποιον βαριέται να διαβάσει: "και φυσικά οι αληθινοί Έλληνες είναι εξωγήινοι" !!!
    Χρήστος Γεωργακόπουλος
  •  16-09-2005, 17:21 5525 σε απάντηση της 5522

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Και για όσους δεν βαριούνται :
    http://www.e-telescope.gr/forum/viewtopic.php?t=175&postdays=0&postorder=asc&start=0
    Πάνος Αβραμίδης
  •  16-09-2005, 20:06 5536 σε απάντηση της 5498

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    πολύ Λιακόπουλο μου θύμισε αυτός ρε παλλικάρια.Big Smile [:D]
  •  16-09-2005, 21:44 5539 σε απάντηση της 5498

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    "ο όνομά του συνδέθηκε σε μεγάλο βαθμό με τη νεομυθολογία της περιβόητης ομάδας «Έψιλον»"

    Λόγω θέσης και γνωριμιών, έχω σιχαθεί να βλέπω άτομα που ασχολούνται με πάθος με τέτοιου είδους νεομυθολογίες... Και η ιστορία με τους Ε μας βασανίζει πολύυυυ καιρό. Βρε μπας και δεν είναι Ε, αλλά... € (sic)??? Λέεεω εγώ τώρα...  

    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
  •  17-09-2005, 18:05 5547 σε απάντηση της 5498

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Ο Γκιόλβας γεννήθηκε το 1920, ο Αϊνστάιν παραιτήθηκε από το γραφείο ευρεσυτεχνιών το 1909, κι όμως ο Γκιόλβας πήρε ευρεσυτεχνία με την υπογραφή του Αϊνστάιν?
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  17-09-2005, 18:08 5548 σε απάντηση της 5547

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Α, τώρα το είδα και το παρακάτω. Είναι ο εφευρέτης αυτής της καταβόθρας χρημάτων, της τραγελαφικής αποτυχίας, του ρεζιλιού της ελληνικής άμυντικής βιομηχανίας, του "Άρτεμις 30"?

    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  19-09-2005, 11:40 5566 σε απάντηση της 5539

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

     Mitsaras wrote:
    "ο όνομά του συνδέθηκε σε μεγάλο βαθμό με τη νεομυθολογία της περιβόητης ομάδας «Έψιλον»"

    Λόγω θέσης και γνωριμιών, έχω σιχαθεί να βλέπω άτομα που ασχολούνται με πάθος με τέτοιου είδους νεομυθολογίες... Και η ιστορία με τους Ε μας βασανίζει πολύυυυ καιρό. Βρε μπας και δεν είναι Ε, αλλά... € (sic)??? Λέεεω εγώ τώρα...  

    Φίλε μου εγώ στη θέση σου θα ήμουνα λίγο πιο ήπιος στους χαρακτηρισμούς μου.
    Ούτε τη θέση σου ούτε τις γνωριμίες σου ξέρω ...(Και δεν θέλω να τα ξέρω)
    Απλά παρέθεσα ένα mail που μου έστειλαν με κάποιο θέμα που το θεωρώ πιο ενδιαφέρον από τις ειδήσεις του "Mega", ένα πράγμα ...
    Ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχει πεθάνει και δεν εξέφρασα καμοία γνώμη για το ποιόν του.


    Χαλαρώστε λίγο παιδιά  ... Δεν έχει και ζέστη πλέον ...
    Σε Cafe είμαστε (ή τουλάχιστον μεταφερθήκαμε ...)


    Πάνος Αβραμίδης
  •  19-09-2005, 11:54 5567 σε απάντηση της 5566

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Συμμερίζομαι τον πόνο του Mitsaras. Έτσι και πιάσεις κουβέντα με κάποιον που πιστεύει στην ομάδα "Ε" ή τους εξωγήινους προγόνους μας ή οτιδήποτε από αυτά, δεν ησυχάζεις ποτέ. Ό,τι και να τους πεις, ό,τι αποδείξεις και να φέρεις, δεν πείθονται. Εδώ κυκλοφορεί ακόμα βιβλίο για την "Κούφια Γή", με υποτιθέμενη δορυφορική φωτογραφία του Νότιου Πόλου με μια τρύπα νά! Και πουλάνε ...

    Έτσι κι αλλιώς, τα στοιχεία που αναφέρονται στη συνέντευξη Γκιόλβα είναι γεμάτα χοντρές αντιφάσεις. Δυστυχώς, κανείς από όσους πιστεύουν τέτοια θέματα δεν κάθεται ποτέ να διασταυρώσει τα στοιχεία, έστω τις ημερομηνίες βρε παιδί!
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  19-09-2005, 12:12 5568 σε απάντηση της 5567

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Εγω ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω:
    Γιατί αφού όλοι αυτοί έχουν ατράνταχτες αποδείξεις περι της εξωγήινης καταγωγής των Ελλήνων, και της τρομερής μάχης που πρόκειται να διαδραματιστεί (για να μην αναφέρω τα διαστημόπλοια του Αριστοτέλη και με πιάσει κάτι), ΓΙΑΤΙ δεν τις βγαζουν στη φόρα, αλλά γυρνανε απο εδω και απο εκεί και λένε σκόρπια πράγματα τα οποία τελειώνουν συνήθως με τη φράση "ο κόσμος δεν είναι έτοιμος";

    Μηπως ο Λιακο δεν κανει το ιδιο με τα δημοσιεύματα της Pravda? Καλά, αυτοί πάλι από που τα βρίσκουν αυτά; Εχει ψαξει κανείς;

    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  19-09-2005, 12:24 5569 σε απάντηση της 5568

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Σωτήρη κοίτα ... 
    Αν μπούμε σε συζήτηση περί εξωγήινης προέλευσης των Ελλήνων ή όποιων άλλων μάλλον
    θα διαβάσουμε τα ίδια πράγματα που υπάρχουν και σε άλλα forums που ασχολούνται με αυτά τα θέματα ...

    Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι κάπου αναφέρεται το όνομα του Πέτσου ο οποίος
    όντως ζει και βασιλεύει... Γιατί κάποιος δεν τον ρωτάει ποιος ήταν τέλως πάντων αυτός ο Γκιόλβας ;
    Εγώ είδα πρώτη φορά αυτό το όνομα στο mail που μου έστειλαν ....


    Πάνος Αβραμίδης
  •  20-09-2005, 00:57 5588 σε απάντηση της 5498

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Να ξεκαθαριστεί κάτι. Η αηδία μου, δεν κατευθύνθηκε σε κάποιον συγκεκριμένο στο forum, αλλά σε παρελθοντικές περιπτώσεις, που μόνο ευχάριστα συναισθήματα δε μου προκαλούν όταν τις θυμάμαι.
    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
  •  23-09-2005, 11:54 5669 σε απάντηση της 5588

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Οι "Ε" είναι αυτοί εδώ: http://www.e-e-e.gr/ ?


    Χρήστος Γεωργακόπουλος
  •  27-09-2005, 11:43 5758 σε απάντηση της 5498

    Απ: Συνέντευξη του Γεώργιου Γκιόλβα

    Ωχ, ο "Ωρίων Δημητρακόπουλος" (βαρώντας το κεφάλι μου στον τοίχο)...
    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems