Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

c# code snippet

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò dimos.homatas. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος dimos.homatas στις 16-02-2011, 08:38. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  15-02-2011, 12:30 63269

    c# code snippet

    Καλησπέρα,

    παρατήρησα ότι όταν γίνεται εισαγωγή ενός code snippet σε c# και ο κώδικας χρησιμοποιεί πχ όνομα μεταβλητής i, το οποίο είναι index κάπου, άρα 

    <data>[ i ].<ιδιότητα>

    εμφανίζεται το πρόβλημα ότι το [ i ] (το οποίο έγραψα με κενά) γίνεται smiley:

    Idea

    και το ρημάδι το i... είναι και default!

    Θα μπορούσαν να παρακαμφθούν τα smileys από τα code snippets? Νομίζω είναι η ορθότερη αντιμετώπιση.

    "When the darkness rises up from inside - that is normal.
    It's when you reach down to pull it up - that the noxious warnings sound."
    Tuzak, Farscape
  •  16-02-2011, 00:38 63289 σε απάντηση της 63269

    Απ: c# code snippet

    Καλησπέρα,

    Ποιο ορθή αντιμετώπιση είναι - δυστυχώς ο μηχανισμός του forum χρησιμοποιεί διαδοχικές αντικαταστάσεις, για να μπορέσει να παράγει το τελικό formating - το formating που προέρχεται από τον client, στην περίπτωσή μας στο code formating, αντιμετωπίζεται σαν απλή html, οπότε γίνεται αδύνατο να μην γίνουν αντικαταστάσεις μόνο στα κομμάτια που είναι κώδικας.

    Έχω την εντύπωση ότι αν αλλάξεις το setting να βλέπεις τα smiles από το profile σου, διορθώνεται το πρόβλημα. Δεν ξέρω αν όμως αυτό είναι το ζητούμενο...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  16-02-2011, 08:38 63299 σε απάντηση της 63289

    Απ: c# code snippet

    Ε, μικρό το κακό... τώρα που το έχουμε υπ'όψιν θα το χειριζόμαστε ανάλογα, ευχαριστώ!
    "When the darkness rises up from inside - that is normal.
    It's when you reach down to pull it up - that the noxious warnings sound."
    Tuzak, Farscape
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems