Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Outlook attchments: Δείτε όλες τις φωτογραφίες!

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò patrick. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος cap στις 17-01-2005, 10:43. Υπάρχουν 6 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  15-01-2005, 12:16 877

    Outlook attchments: Δείτε όλες τις φωτογραφίες!

    Επιτέλους, κάτι που μου την έδινε στο Outlook, τελικά το λύσανε οι τύπου του MSDN με λίγο κώδικα!  Όταν σας έρχεται ένα mail με πολλές εικόνες, δεν χρειάζεται πλέον να τις ανοίγετε μία-μία - μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό:

    http://msdn.microsoft.com/office/default.aspx?pull=/library/en-us/odc_ol2003_ta/html/Office_Outlook_ViewMultPictAttach.asp

    Patrick
  •  16-01-2005, 15:44 884 σε απάντηση της 877

    Re: Outlook attchments: Δείτε όλες τις φωτογραφίες!

    Σε περίπτωση που δείτε όλες τις δωτογραφίες και μετά από καιρό αποφασίσετε ότι είναι καιρός να τις μαζέψετε όλες μαζί και δεν έχετε την ώρα να το κάνετε ένα ένα μήνυμα ρίξτε ένα μήνυμα στον Μάνο (KelMan) να σας πει πως... Wink

    G.J.
    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  16-01-2005, 18:08 886 σε απάντηση της 884

    Re: Outlook attchments: Δείτε όλες τις φωτογραφίες!

    Έλεγα να το δώσω το VB macro που έχω φτιάξει αλλά μετά σκέφτηκα ότι σίγουρα θα διαβάσω για μένα στο Daily WTF Embarrassed

    Είναι μια κλασική περίπτωση κώδικα που γράφεις για πλάκα, χωρίς ιδιαίτερο σχεδιασμό και μετά βλέπεις ότι είναι χρήσιμο αλλά βαριέσαι να το κάνεις από την αρχή και συνεχίζεις να γράφεις στο κακοσχεδιασμένο και τελικά προκύπτει ένα πράγμα που τρέχει μεν αλλά σήμερα μόνο που το βλέπω με πιάνει ανατριχίλα! Indifferent

    Τεσπα, ονομάζεται RipAttach και μπορεί να κάνει extract ή απλώς να αποθηκεύει μαζικά όλα τα attachments από όσα mail items είναι επιλεγμένα. Όποιος το θέλει μπορώ να του το στείλω αρκεί να συμφωνήσει σε ένα μοναδικό όρο που περιέχει το EULA: "Δεν θα στείλω τον κώδικα στο Daily WTF" Smile


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  16-01-2005, 21:06 887 σε απάντηση της 886

    Re: Outlook attchments: Δείτε όλες τις φωτογραφίες!

    Χε χε - πολύ καλό ρε!  Κάντο post εδώ - μην ντρέπεσαι!  Κανείς δεν θα το δώσει πουθενά! Devil

    Patrick
  •  17-01-2005, 00:25 888 σε απάντηση της 887

    Re: Outlook attchments: Δείτε όλες τις φωτογραφίες!

    Αν είναι να μας πιάσουν οι ντροπές...

    Αν λες αν είναι τόσο χάλια - βασικά δεν το έχω κοιτάξει ποτέ, μου αρκεί ότι δουλεύει, μια χαρά μάλιστα - να το μαζέψουμε. Δεν θέλουμε να σε δούμε στο Daily WTF

    G.J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  17-01-2005, 00:29 889 σε απάντηση της 888

    Re: Outlook attchments: Δείτε όλες τις φωτογραφίες!

    Θα το βάλω στο Office Development forum, μόλις λύσω ένα μικρό πρόβλημα γιατί τώρα που το δοκιμάζω με το Outlook 2003 μου βγάζει μήνυμα λάθους περί diasabled macros λόγω security

    Όλα ΟΚ, εδώ είναι...


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  17-01-2005, 10:43 891 σε απάντηση της 888

    Re: Outlook attchments: Δείτε όλες τις φωτογραφίες!

     gcapnias wrote:

    Αν είναι να μας πιάσουν οι ντροπές...

    Αν λες αν είναι τόσο χάλια - βασικά δεν το έχω κοιτάξει ποτέ, μου αρκεί ότι δουλεύει, μια χαρά μάλιστα - να το μαζέψουμε. Δεν θέλουμε να σε δούμε στο Daily WTF

    G.J.



    Ασχετο, αλλά μια και λέμε για Daily WTF, όσοι από εσάς δεν έχετε δει αυτό, δείτε το: http://www.rinkworks.com/stupid/

    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems