Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

7.1 sdk only to download?

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Johnnyxp64. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Johnnyxp64 στις 09-12-2011, 16:51. Υπάρχουν 8 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  08-12-2011, 14:39 68555

    7.1 sdk only to download?

    hi friends

    εχω vs210 ult sp1 και θελω να δοκιμασω να αναπτυξω εφαρμογη για wphone 7.5 or 7.0

    το λινκ που βρησκω ομως ειναι μονο για websetup και ντε και καλα με το ζορη να κατεβασει και να περασει και το vs2010 express!!! 1.82GB 

    γιατι? θελω μονο το SDK, δεν μπορω να το περασω στο VS που εχω? γιατι να περασω αλλη εκδοση κατώτρη απο πάνω?

    εχει κανεις κανα λινκ για να κατεβασω μονο το SDK?

    ευχαριστω πολυ.

    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  08-12-2011, 18:43 68556 σε απάντηση της 68555

    Απ: 7.1 sdk only to download?

    If you do not have Visual Studio installed, then you can still install the Windows Phone SDK 7.1. As part of the Windows Phone SDK, Microsoft Visual Studio 2010 Express for Windows Phone is installed, and you can use it for development after you install the Windows Phone SDK 7.1. If you have Visual Studio Professional edition or higher already installed, you can use it for development after installing the Windows Phone SDK 7.1. You must change the language setting of Visual Studio 2010 to match the language of the Windows Phone SDK.v

    Νομίζω το απαντάει..


    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  08-12-2011, 18:45 68557 σε απάντηση της 68556

    Απ: 7.1 sdk only to download?

    Σε συνέχεια αυτού:

    If Visual Studio 2010 Professional or higher is already installed on your computer when you install the Windows Phone SDK, the Windows Phone Add-in for Visual Studio 2010 is installed instead of Visual Studio 2010 Express for Windows Phone.

    (Δεν το πήρε πριν το paste μου, sorry).


    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  08-12-2011, 19:51 68558 σε απάντηση της 68557

    Απ: 7.1 sdk only to download?

    σορρυ αλλα δεν αρκει αυτο που λεει....που ειναι το sdk for download ρωταω!

    αυτο εδω κατεβαζει κ εξπρες κ δεν το θελω....

    το αν παιζει  ανωτερες εκδοσεις το γνωριζω το λινκ να το κατεβασω μονο του δεν βρησκω πουθενα!
    Confused



    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  09-12-2011, 13:52 68568 σε απάντηση της 68557

    Απ: 7.1 sdk only to download?

    εχω απαντηση απο χτες αλλα για καποιο "κουλο" λογο πρεπει να παρει έγκριση.....???

    τελος παντον, τελικα αλλο setup δεν υπάρχει και ενω ξεκινησε και κατεβασε vs2010express το εκανε αργοτερα skip, και κατεβασε μονο τα περι SDK 7.1 και Microsoft Blend (αμαν αυτη η ΜΣ 4-5 προγραμματα για να κανω 1 εφαρμωγη?) και πεταξα στο τελος με uninstall ta prereq vs 2010 express, και αφησα μονο το SDK 7.1.



    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  09-12-2011, 15:32 68569 σε απάντηση της 68568

    Απ: 7.1 sdk only to download?

    Στο link που δίνεις, στις οδηγίες, λέει ότι και υπάρχει και iso το οποίο είναι 730 MB.
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  09-12-2011, 16:06 68570 σε απάντηση της 68569

    Απ: 7.1 sdk only to download?

    ευχαριστω, αν και παλι τελικα κατεβαζει 550MB διοτι ολα τα αλλα τα εχω ιδη installed. απλα θα επρεπε να λενε καπου οτι θα κατεβασει οτι χριεαζεται και οχι τα παντα, και πως αργοτερα θα τα κανει skip ειδα να κατεβαζει vs2010express και "τρομαξα" Stick out tongue μην μου χαλασει το setup mou..

    anyway ειναι καθαρα θεμα κακου σχεδιασμου του UI. πρεπει να δοκιμασεις για να μαθειςStick out tongue

    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  09-12-2011, 16:45 68571 σε απάντηση της 68570

    Απ: 7.1 sdk only to download?

    Το iso είναι 703 MB, δεν μπορούν να κατέβουν λιγότερα (αρχείο είναι, όχι installer!). Ο Web Installer κοιτάζει τί έχεις και κατεβάζει ότι λείπει. Αυτό είναι ξεκάθαρο από την αρχή. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένα θέμα "κακού σχεδιασμού", εκτός και αν εννοείς ότι πρέπει να ψάξεις στο τέλος του άρθρου για να βρεις το link στο iso.


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  09-12-2011, 16:51 68572 σε απάντηση της 68571

    Απ: 7.1 sdk only to download?

    οχι ειναι κακος σχεδιασμος του web setup, διοτι αν το δοκιμασεις και το προσεξεις θα δεις οτι λεει για παραδειγμα:

    "downloading visual studio 2010 express edition 1/11" 1.82GB remaining...Indifferent
    "downloading expression blend 4" 

    ktl ktl ktl

    και εσυ να εχεις τα παντα απο αυτα! μετα απο λιγα λεπτα παει στο επόμενο που οντος δεν εχεις και το κατεβαζει.... αυτο λεω μονο θα μπορουσε να μην ειναι ετσι και νομιζεις οτι θα περασει κατι που εχεις 'ηδη!

    thats all. οσο για το link οντος την πρωτη φορα εκει κατω δεν το είδα "4 χαρακτήρες οι τσιγκούνηδεςAngry"



     σε ευχαριστω. 

    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems