Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Server was unable to process request. ---> Object reference not set to an instance of an object

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Harkon. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Harkon στις 01-08-2013, 19:45. Υπάρχουν 18 απαντήσεις.
Σελίδα 2 από 2 (19 εγγραφές)   < 1 2
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  27-07-2013, 12:50 73686 σε απάντηση της 73685

    Απ: Server was unable to process request. ---> Object reference not set to an instance of an object

    Markos:
    Γιώργο, με κόβει συνέχεια! Ούτε PM δε μπορώ να στείλω στον Harkon!

     Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμά σου, το απαντώ εδώ:

     πρίν από την γραμμή: For Each myDataRow In dSet.Tables(0).Rows

     έβαλα το εξής στο webservice:  

    Return dSet.Tables.Count

                Exit Function

     

    και δεν φτάνει καν εκεί, επιστρέφοντας το σφάλμα του θέματος

    επιπλέον πριν μου βγάλει το σφάλμα κάποιες φορές (όχι πάντα) βγάζει και το εξής:

     

     δικτυακό μοιάζει να είναι το πρόβλημα και που θα βρω άκρη..

    μάλλον θα πρέπει να κάνω κάτι από αυτά που μου πρότεινε το μέλος George J. Capnias, http://www.dotnetzone.gr/cs/forums/permalink/73685/73665/ShowThread.aspx#73665

  •  27-07-2013, 14:05 73687 σε απάντηση της 73686

    Απ: Server was unable to process request. ---> Object reference not set to an instance of an object

    ΟΚ... Αλλά έφαγα ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ πόρτα πρωί - πρωί!

    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
  •  29-07-2013, 17:09 73710 σε απάντηση της 73685

    Απ: Server was unable to process request. ---> Object reference not set to an instance of an object

    Markos:
    Γιώργο, με κόβει συνέχεια! Ούτε PM δε μπορώ να στείλω στον Harkon!

    Το ξέρω ότι μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά υπάρχει και limit στο πόσα μηνύματα μπορείς να στείλεις σε συγκεκριμένο χρόνο - και στο κατά πόσο τα μηνύματα που στέλνει κάποιος μοιάζουν μεταξύ τους (Anti-spamming).

    Αν και μπορώ να "ξεκομπλάρω" τα μηνύματα των δημοσίων περιοχών, δεν μπορώ να κάνω το ίδιο θα τα προσωπικά μηνύματα.

     

    George J. 


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  01-08-2013, 19:45 73747 σε απάντηση της 73665

    Απ: Server was unable to process request. ---> Object reference not set to an instance of an object

    Καλησπέρα και πάλι!

     έκανα αυτό που προτείνατε και έβαλα τα δύο Proj στο ίδιο solution με multiple startup projects.

    Το αποτέλεσμα ήταν να παίξει κανονικά με το webservice να τρέχει τοπικά.

    Άρα είναι θέμα του IIS/website κτλ; Επειδή δεν έχω γνώσεις IT και τα site μου τα ετοιμάζουν άλλοι, τι μπορεί να φταίει ώστε να τους κατευθύνω;

    Ευχαριστώ 

Σελίδα 2 από 2 (19 εγγραφές)   < 1 2
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems