Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Consume web services

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò panteluke. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος panteluke στις 09-03-2009, 11:34. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  09-03-2009, 00:19 49024

    Consume web services

    Γεια σας,


    προσπαθώ να καταναλώσω ένα web service μέσα από ASP.NET.
    Ενώ στο localhost παίρνω απάντηση από το service, στον web server έχω το εξής exception:

    Message: A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond ΧΧ.ΧΧ.ΧΧ.ΧΧ:443
    at System.Net.Sockets.Socket.DoConnect(EndPoint endPointSnapshot, SocketAddress socketAddress)
    at System.Net.Sockets.Socket.InternalConnect(EndPoint remoteEP)
    at System.Net.ServicePoint.ConnectSocketInternal(Boolean connectFailure, Socket s4, Socket s6, Socket& socket, IPAddress& address, ConnectSocketState state, IAsyncResult asyncResult, Int32 timeout, Exception& exception)

    Έχω δοκιμάσει να κάνω κάτι αλλαγές στο web.config σχετικά με τον proxy χωρίς αποτέλεσμα.
  •  09-03-2009, 11:10 49034 σε απάντηση της 49024

    Απ: Consume web services

    Πες λίγα πράγματα για το περιβάλλον σου γιατί δεν θέλω να κάνω υποθέσεις. π.χ. ο asp.net client βρίσκεται σε ένα pc και το web service σε άλλο;

    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
  •  09-03-2009, 11:34 49037 σε απάντηση της 49034

    Απ: Consume web services

    Ναι, το web service είναι public στο web.

    O client στο δικό μου μηχάνημα δεν δημιουργεί πρόβλημα.
    Στον web server (που είναι σε διαφορετικό domain από το service, σαν μηχάνημα μπορεί να είναι το ίδιο, θα το ρωτήσω) παρουσιάζεται το παραπάνω exception


Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems