Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Πρόβλημα με Plugin - Framework - interface κτλ.

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò cyclo. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος cyclo στις 07-07-2010, 17:07. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  07-07-2010, 15:01 59380

    Πρόβλημα με Plugin - Framework - interface κτλ.

    Ως νέος χρήστης του forum θα ήθελα να δώσω την Καλησπέρα μου σε όλους τους χρήστες και συγχαρητήρια για το web site.


    Αυτό που θέλω είναι σχετικά απλό και η συγγραφή του πρόκειται να γίνει σε VC# 

    Αφού έψαξα στο internet για plugin frameworks και interfaces δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.

    - Αυτό που θέλω ειναι να γράψω μια εφαρμογή η οποία θα μπορεί να φορτώνει κώδικα δυναμικά ανάλογα με τα plugins (.dll) αρχεία που βρίσκονται στο app Path.

    εαν μπορεί κάποιος να με παραπέμψει σε κάποιο web site η ακόμα καλύτερα να μου εξηγήσει τη δομή ενός τέτοιου interface.


    Ακόμα καλύτερα ενα απλό παράδειγμα το οποίο θα καλεί ενα plugin για την πρόσθεση 2 αριθμών θα ήταν πιο κατανοητό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

    diablo 3: www.d3iq.com
    Κατασκευή ιστοσελίδων: www.esolutions.gr
  •  07-07-2010, 15:34 59381 σε απάντηση της 59380

    Απ: Πρόβλημα με Plugin - Framework - interface κτλ.

    Ψάχνεις για το MEF!

    Θέλει λίγο διάβασμα το πράγμα, δες εδώ: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd460648.aspx Έχει και ένα απλό παράδειγμα με calculator.

     

     


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  07-07-2010, 17:07 59382 σε απάντηση της 59381

    Απ: Πρόβλημα με Plugin - Framework - interface κτλ.

    πωωω, τι λες τώρα. σε ευχαριστώ πολύ. άλλη μια υλοποίηση υψηλού επιπέδου που μας λύνει τα χέρια. μου αρέσει=)
    diablo 3: www.d3iq.com
    Κατασκευή ιστοσελίδων: www.esolutions.gr
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems