Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Silverlight & Cross Platform

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò George Parissis. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος KelMan στις 27-08-2011, 18:11. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  26-08-2011, 10:29 66949

    Silverlight & Cross Platform

    Είναι πράγματι έτσι ή κατά ένα ποσοστό 90% ας πούμε.

    Άραγε υπάρχει κάποιο εργαλείο που να κάνει debug τον κώδικα και να μου βγάζει warnings για το αν η συγκεκριμένη γραμμή κώδικα θα εκτελείτε όπως πρέπει ή θα έχω εκπλήξεις την τελευταία στιγμή;

    Ήθελα να δώσω την επιλογή στην εφαρμογή μου όταν ο χρήστης κάνει κλικ επάνω σε ένα email πελάτη να ανοίγει το Outlook. Και κάπου εκεί ξεκίνησε το ψάξιμο και η απορία. Η υποστήριξη COM από το Silverlight είναι υπόθεση Microsoft μόνο, η Apple δεν υποστηρίζει COM. Όμως ο κώδικας θα γίνει κανονικά compile χωρίς να βγάλει error ότι πλέον σπάει το cross platform. Μήπως λοιπόν υπάρχει κάποιο εργαλείο που να κάνει αυτόν τον έλεγχο;

  •  27-08-2011, 18:11 66960 σε απάντηση της 66949

    Απ: Silverlight & Cross Platform

    Για τις διαφορές υπάρχει ένα ενδιαφέρον άρθρο εδώ: http://justinangel.net/SilverlightIsnTFullyCrossPlatform

    Κατά το compilation δεν βγαίνει κάποιο warning όταν χρησιμοποιείται non-cross platform κώδικας αλλά πιστεύω είναι συγκεκριμένες οι περιπτώσεις οπότε απλά γνωρίζοντας τον κώδικά σου, καταλαβαίνεις πότε μπαίνεις σε αυτά τα χωράφια.

     


    Vir prudens non contra ventum mingit
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems