Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Team foundation server

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò nsxoina. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Markos στις 09-12-2011, 13:46. Υπάρχουν 5 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  06-12-2011, 10:48 68522

    Team foundation server

    Καλημέρα, έπεσε το ρεύμα και αρκετά projects στο workspace μου εχουν γυρίσει offline. Υπάρχει κάποιος τρόπος out of the box να βγάλω μια λιστα με τα offline projects ανα workspace ή πρέπει να γράψω κάτι μονη μου και να το τρέξει ο καθένας στο pc του? Απο sidekicks και γενικότερα tool δεν έχω κάποια πληροφορία.

     

    Δημοσίευση στην κατηγορία:
  •  09-12-2011, 08:00 68563 σε απάντηση της 68522

    Απ: Team foundation server

    Καλημέρα,

    Το πρόβλημά σου, δεν έχει να κάνει με τον server - έχει να κάνει με το Visual Studio. Θα πρέπει να ξαναγυρίσεις τα projects σε online από το File menu...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  09-12-2011, 09:11 68564 σε απάντηση της 68563

    Απ: Team foundation server

    Nαι το ξέρω, αλλά ακομα δεν έχω βρεί πως καταλαβαίνει το studio οτι είναι offline ενα project, ώστε να γράψω μια εφαρμογουλα να σου δείχνει ποια projects έχουν γυρίσει offline και να πάνε οι developers να τα γυρίσουν με το χέρι σε κάθε μηχανάκι. Μέχρι στιγμής έχω βρεί μονο ενα κλειδι στο registry που λεει αν όλο το source control είναι offline. Συνεχίζω να ψάχνω.

     

     

  •  09-12-2011, 11:45 68565 σε απάντηση της 68564

    Απ: Team foundation server

    Ίσως βρεις χρήσιμες αυτές τις δύο αναφορές:
    1. When and how does my solution go "offline"?
    2. How to make TFS Offline strictly solution-based
    Στην πρώτη, όμως, αναφέρει ότι το state για κάθε solution αποθηκεύεται στο τοπικό .suo file.


    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
  •  09-12-2011, 12:22 68566 σε απάντηση της 68565

    Απ: Team foundation server

    ευχαριστώ! θα προσπαθήσω να παρσάρω αυτο το αρχείο με τις οδηγίες που βρήκα http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb165909.aspx

    Καλη συνέχεια

  •  09-12-2011, 13:46 68567 σε απάντηση της 68566

    Απ: Team foundation server

    nsxoina:

    ευχαριστώ! θα προσπαθήσω να παρσάρω αυτο το αρχείο με τις οδηγίες που βρήκα http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb165909.aspx

    Καλη συνέχεια



    Δεν το έχω ξανακάνει, αλλά με λίγο googling βρήκα ότι πρέπει ν' ασχοληθείς με το EnvDTE namespace. Εκεί υπάρχει η κλάση EnvDTE και η κλάση Solution. Τώρα, το πως πρέπει να συνδυαστούν όλ' αυτά για να κάνεις αυτό που θέλεις, χρειάζεται λίγο ψάξιμο. Επίσης, δε νομίζω ότι η χρήση τους υποστηρίζεται από τη Microsoft. Πάντως, αν προκύψει κάτι χρήσιμο, και βέβαια το θέλεις κι εσύ, κάνε ένα post σχετικά με το θέμα.

    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems