Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Microsoft's Azure cloud leap-day meltdown...

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò THEOFANIS GIOTIS | PMP, PMI-ACP, MCT, MSc, PhD C.. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Panagiotis Kefalidis στις 04-03-2012, 15:03. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  04-03-2012, 01:16 69546

    Microsoft's Azure cloud leap-day meltdown...

    http://www.zdnet.com/blog/open-source/microsofts-azure-cloud-leap-day-meltdown/10482
    Θεοφάνης Γιώτης (Theofanis Giotis) | BA, MSc, Ph.D. c., CSAP
    PMI-PMP, PMI-PBA, DASSM, PMI-ACP, CSM, CSP, PSM I, ITIL, CTT+
    PMI ATP Trainer, PMI DA ATP Trainer, PRINCE2 Trainer, PRINCE2 Agile Trainer
    [email protected]
    Tel: +30 693-22.13.502

    CEO at 12PM Consulting, 1988-now
    President at PMI-GREECE, 2004-2014
    Vice President at PMI-GREECE, 2017-2020
    President at PMI-GREECE, 2020-2021
    Leader at AgileGreece, 2014-now
  •  04-03-2012, 02:10 69547 σε απάντηση της 69546

    Απ: Microsoft's Azure cloud leap-day meltdown...

    Περιμένοντας τη πτήση μου για Ελλάδα απο Seattle. Και επειδη έζησα το συμβάν αυτο απο κοντά καθως ήμουν στο κέντρο της εταιρίας θα ήθελα να πω ότι Οκ υπήρξε θέμα αλλα μην κάνουμε την τρίχα τριχιά. Υπήρξε το θέμα αυτο αλλα δε έπεσε όλο το azure, μην τρελλαθουμε. Σίγουρα κάποιοι είχαν θέμα αλλά το ποσοστό αυτο ήταν χαμηλό. Εξάλλου κάτι τέτοιο έχει να συμβεί απο τότε που ήταν σε ctp.

    Δεν θέλω να μπω σε περισσότερες λεπτομέρειες. Ο Παναγιώτης Κεφαλιδης θα κρίνει αν πρέπει να σα δώσει περισσότερα για αυτο αλλα αυτη την στιγμη πετάει για φρανκφουρτη και μετα για βρυξέλλες. 

    Εγω σε λίγο ξεκιναω για το ταξίδι της επιστροφής. Όταν φτάσω θα σας πω περισσότερα αν δεν σας τα έχει ήδη πει Πάνος η δεν θα τα έχετε μάθει απο την ίδια την εταιρεία καθως δεν έχει σκοπο να κρατήσει τίποτα κρυφό.

    Antonios Chatzipavlis

  •  04-03-2012, 15:03 69560 σε απάντηση της 69547

    Απ: Microsoft's Azure cloud leap-day meltdown...

    Ξέρω ήδη τι έχει συμβεί καθώς μας εξηγήσανε στο Summit, αλλα είναι under NDA μέχρι το επίσημο blog post κάπου λογικά μέσα στην εβδομάδα.. Αυτό που μπορώ να πω είναι οτι τα πράγματα δεν ήταν τόσο τραγικά όσο τα περιγράφουν τα media και δεν συγκρίνονται με τα downtime του Amazon κλπ. Πχ West Europe δεν επηρεάστηκε καθόλου, North Europe barely, το ίδιο και North US. Μόνο South US επηρεάστηκε κι εκείνο μόνο κάποιo κομμάτι, όχι όλο..
    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems