Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

IIS MEDIA

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò gmlogic. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος gmlogic στις 17-04-2012, 17:50. Υπάρχουν 5 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  17-04-2012, 00:20 70022

    IIS MEDIA

    Επειδή δεν ξέρω που να βάλω το Post παρακαλείται ο Moderator να επιλέξει την κατάλληλη ενότητα.
    Θέλω να περάσω από media services σε iis media.
    Δεν ξέρω όμως πως να αντικαταστήσω  το.

    Absolute Playlist Time

    Absolute Playlist Time adds the playlist timing value wallclock. You can use the wallclock value to automate broadcast schedules by assigning real-world clock values in Coordinated Universal Time (UTC) to attributes in server-side playlists.

    των media services σε iis media.

    Πχ Θέλω να έχω μια λίστα με mp4 και όποιος  συνδέεται  στο pp να βλέπει το ίδιο.Και όχι να αρχίζει από την αρχή η λίστα.

    Ευχαριστώ.

    Γ.Ματζουράνης


    George Matzouranis
  •  17-04-2012, 09:57 70028 σε απάντηση της 70022

    Απ: IIS MEDIA

    Ποιά ακριβώς είναι η ερώτηση? Πως θα βρεις το αντίστοιχο ενός API σε ένα άλλο? To API αυτό έχει σχέση με Silverlight? Αν σκεφτείς λίγο θα βρεις μόνος σου σε ποιά κατηγορία ταιριάζει (προφανώς όχι Silverlight) και που να ψάξεις (δοκίμασες να κοιτάξεις το Documentation του νέου API?)
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  17-04-2012, 10:58 70030 σε απάντηση της 70022

    Απ: IIS MEDIA

    gmlogic:
    Επειδή δεν ξέρω που να βάλω το Post παρακαλείται ο Moderator να επιλέξει την κατάλληλη ενότητα.
    Θέλω να περάσω από media services σε iis media.
    Δεν ξέρω όμως πως να αντικαταστήσω  το.

    Absolute Playlist Time

    Absolute Playlist Time adds the playlist timing value wallclock. You can use the wallclock value to automate broadcast schedules by assigning real-world clock values in Coordinated Universal Time (UTC) to attributes in server-side playlists.

    των media services σε iis media.

    Πχ Θέλω να έχω μια λίστα με mp4 και όποιος  συνδέεται  στο pp να βλέπει το ίδιο.Και όχι να αρχίζει από την αρχή η λίστα.

    Καλημέρα,

    Θα μπορούσες να διευκρινήσεις σε ποιο API αναφέρεσαι;

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  17-04-2012, 13:58 70038 σε απάντηση της 70030

    Απ: IIS MEDIA

    Δεν αναφέρομαι σε API

    Αλλά σε μια δυνατότητα που παρέχουν τα media services (υπάρχουν πχ σε server 2008 R2) για να κάνεις stream playlist σε πραγματικό χρόνο.
    όπως το πρόγραμμα τηλεόρασης.

    Πως μπορεί να γίνει αυτό με  iis media που παρέχει ο IIS7 

    Πιστεύω ότι κάποιος που έχει ασχοληθεί με streaming σε τεχνολογία MICROSOFT θα καταλάβει.


    George Matzouranis
  •  17-04-2012, 15:43 70042 σε απάντηση της 70038

    Απ: IIS MEDIA

    Μιλάς για τα ίδια πράγματα. Είτε Windows Media Services πεις είτε IIS Media Services είναι το ίδιο πράγμα. Υπάρχουν και σε Windows Server 2008 (IIS 7.0) και σε Windows Server 2008 R2 (IIS 7.5). Μήπως μπερδεύτηκες από τα ονόματα? Αν δεν είναι αυτό, ποιά είναι η ερώτηση? Δοκίμασες να κάνεις κάτι σε Win2k8 που δούλευε σε παλαιότερο λειτουργικό και δεν δούλεψε?

    Το wallclock έτσι κι αλλιώς μπήκε με τα 2008 (IIS 7.0 δηλαδή) οπότε είναι μάλλον περίεργο να σου δούλευε κάτι πριν (δηλαδή σε Windows 2003 R2) και να μην δουλεύει μετά (Windows 2008).

    Πρέπει να δώσεις κάποια ελάχιστα στοιχεία γιατί μέχρι τώρα δεν βγαίνει νόημα.

    Μήπως εννοείς ότι το wallclock δούλευε στον IIS 7.0 αλλά δεν δουλεύει στον IIS 7.5?

    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  17-04-2012, 17:50 70046 σε απάντηση της 70042

    Απ: IIS MEDIA

    Αγαπητέ Παναγιώτη κάποιος που έχει δουλέψει με media services παλιά. Kαί  τώρα δουλεύει με IIS MEDIA θα καταλάβει τι ζητάω.

    Μπορούσες στα media services να έχεις lista όπου κανόνιζες εσύ πιο video θα παίξει και πια ώρα, ρυθμίζοντας μέσω smil το WSX file.

    Επειδή το PublishingPoint δεχόταν είσοδο και από encoder και από WSX δηλ server side λίστα

    Ρωτάω λοιπόν πως θα μπορούσα να το κάνω σε server side με iis Media επειδή τα iis media  Live Smooth Streaming publishing point δέχεται είσοδο ή από encoder η από άλλο publishing point.
    Δεν δέχεται είσοδο από Lista

    Ίσως και εγώ να έδωσα λάθος διατύπωση

    Ψάχνω να βρώ πως γίνεται με iis media Live Smooth Streaming publishing point να έχω 
    Absolute Playlist Time

    Absolute Playlist Time adds the playlist timing value wallclock. You can use the wallclock value to automate broadcast schedules by assigning real-world clock values in Coordinated Universal Time (UTC) to attributes in server-side playlists.

    Αυτή η δυνατότητα υπήρχε στα media services.


    Συγνώμη αν κούρασα !!!



    George Matzouranis
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems