Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

InstallShield 2011 & windows 8 smartscreen

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò nmichalo. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος nmichalo στις 24-09-2013, 13:11. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  23-09-2013, 20:39 74412

    InstallShield 2011 & windows 8 smartscreen

    Έχει κάποιος καταφέρει να φτιάξει/πειράξει κάποιο setup/deployment project που να μην βαράει το smartscreen των windows 8;

    Δυστυχώς ενώ το πρόγραμμα εγκατάστασης για μια εφαρμογή μου λειτουργεί κανονικά από cd/usb στα windows 8, εάν κάποιος κατεβάσει το ίδιο αρχείο από την ιστοσελίδα (με οποιοδήποτε browser) βαράει το smart screen των windows 8 και θέλει διάφορα βήματα να κάνει ο χρήστης για να εκτελεστεί η εγκατάσταση. Από το λίγο που το έψαξα η MS αναφέρει για κάποια πιστοποιητικά με (υψηλά) κόστη για αγορά πιστοποιητικών ......... ειδικά για αυτή την εποχή...... Το πρόγραμμα εγκατάστασης είναι σε InstallShield 2011, δεν έχω δοκιμάσει με WiX αλλά διάβασα ότι έχει τα ίδια προβλήματα;

    (Σε άλλες εκδόσεις των windows δεν υπάρχει πρόβλημα από ότι έχω δει)

    Εάν κάποιος έχει καταφέρει κάτι με αντίστοιχο πρόβλημα;

     

  •  23-09-2013, 22:14 74413 σε απάντηση της 74412

    Απ: InstallShield 2011 & windows 8 smartscreen

    Το πρόβλημα είναι υπαρκτό, αλλά δεν έχει την υπόσταση που του δίνεις...

    Σε τι περιβάλλον προσπαθείς να κάνεις το deploy της εφαρμογής; Σε windows domain controlled δίκτυο, ή ελεύθερα στο Internet.

      

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  24-09-2013, 13:11 74416 σε απάντηση της 74413

    Απ: InstallShield 2011 & windows 8 smartscreen

    Ελεύθερα στο internet.....

    Σε windows 7/Vista/XP δεν εμφανίζεται πρόβλημα.... Μόνο στα 8 από ότι έχω δει

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems