Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Method not found: MvcHtmlString

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò StrouMfios. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος StrouMfios στις 28-01-2010, 17:25. Υπάρχουν 4 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  28-01-2010, 13:21 56759

    Method not found: MvcHtmlString

    Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας για να το λύσω, γιατι δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που το προκαλεί.

    Λοιπόν, έχω ενα project σε MVC το οποίο το είχα ξεκινήσει με την version 1 και μετά το έκανα upgrade στην version 2.
    Όλα καλα μέχρι στιγμής, δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα και ο server στον οποίο κάνω host το site το υποστηρίζει μια χαρά.

    Το πρόβλημα
    Πρίν απο λίγες μέρες χρειάστηκε να κάνω format στο pc μου, κατέβασα το mvc2, το έκανα εγκατάσταση,
    τράβηξα το Project μου απο τον svn server έκανα build, δεν εμφάνισε κανένα πρόβλημα (οπότε είμαι κομπλέ)
    και ανεβάζω τις καινούριες αλλαγές στον server και μου εμφανίζει το μήνυμα

    Method not found: 'System.Web.Mvc.MvcHtmlString System.Web.Mvc.Html.
    LinkExtensions.RouteLink(System.Web.Mvc.HtmlHelper, System.String, System.Object)'.

    Στον server υπάρχει το MVC2 είναι σε IIS7, στο Project μου έχω ορίσει σε copy local = true το system.web.mvc.
    Το έτρεξα στο PC μου στον IIS και περίμενα οτι θα έβλεπα το ίδιο error, αλλα όλα δουλεύουν μια χαρά.

    ?????

    Τι μπορεί να είναι αυτό που πριν το format δούλευε μια χαρά και μετα το format σκαλώνει το project?


    αν δεν το θες, www.antallakseto.gr
    Δημοσίευση στην κατηγορία:
  •  28-01-2010, 15:31 56761 σε απάντηση της 56759

    Απ: Method not found: MvcHtmlString

    Δες μήπως το web.config σου κάνει ακόμα reference κάποιο πιο παλιό ή άλλη έκδοση και δεν θέλει να παίξει. Επίσης, κάποιες φορές έχω δει κάνοντας clean το project εντελώς (και Manual delete μέσα απο το folder τα "obj" κλπ) να στρώνουν.
    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  28-01-2010, 15:43 56762 σε απάντηση της 56761

    Απ: Method not found: MvcHtmlString

    Όχι δεν έχει "σκουπίδια" στο web.config, έκανα clean Και το Project και πάλι τα ίδια.
    Με τα πολλά κατάλαβα οτι δεν κάνει extend την HtmlHelper γι'αυτό βγάζει αυτο το error message.
    Any suggestions?

    αν δεν το θες, www.antallakseto.gr
  •  28-01-2010, 17:06 56763 σε απάντηση της 56762

    Απ: Method not found: MvcHtmlString

    Μήπως έχεις βάλει λάθος έκδοση .NET ?


    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  28-01-2010, 17:25 56764 σε απάντηση της 56763

    Απ: Method not found: MvcHtmlString

    Την 3,5 έχω και ο server host το ίδιο..
    Θα είναι εύκολη η λύση και θα είναι κάτω απο την μύτη μου και δεν θα το έχω πάρει χαμπάρι.

    αν δεν το θες, www.antallakseto.gr
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems