Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Ζητείται εργαλείο membership management

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò nullvoid. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Άγγελος Ξυπολιάς στις 08-07-2006, 17:44. Υπάρχουν 7 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  05-07-2006, 16:33 14445

    Ζητείται εργαλείο membership management

    Μήπως γνωρίζετε κάποιο εργαλείο για web εφαρμογές που να προσφέρει membership management; Ουσιαστικά τα features που θέλω είναι αυτά που έχει ο community server: * user management * roles management * φόρμες για τον χρήστη (εγγραφή, ξέχασα τον κωδικό μου, κλπ) Επίσης θέλω να χρησιμοποιεί το ASP.NET 2.0 Membership ... δε βρήκα κάτι στο internet... ευχαριστώ
  •  05-07-2006, 17:37 14446 σε απάντηση της 14445

    Απ: Ζητείται εργαλείο membership management

    φαντάζομαι ότι γνωρίζεις το ενσωματωμένο εργαλείο του .NET που λέγεται "ASP.NET Web Application Administration". Πάτα Web Site>ASP.NET Administration από το Visual Studio.

    Δυστηχώς ή ευτυχώς αυτό το εργαλείο είναι προσβάσιμο μόνο από τον server που φιλοξενεί το site. Μέχρι και την beta 2 ήταν διαθέσιμο και από απομακρυσμένο υπολογιστή, αλλά για λόγους ασφαλείας, όπως ισχυρίζεται η Microsoft, το περιόρισαν. Ουσιασικά το αχρήστευσαν λέω εγώ!
    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
  •  05-07-2006, 18:35 14448 σε απάντηση της 14446

    Απ: Ζητείται εργαλείο membership management

    ναι το γνωρίζω - δεν παίζει από μακριά και είναι πρόβλημα :(
  •  06-07-2006, 16:20 14477 σε απάντηση της 14445

    Απ: Ζητείται εργαλείο membership management

    Δεν ξέρω κανένα τέτοιο εργαλείο, αλλά αν βρεις, κάνε ένα κόπο και κάνε ένα post γιατί σίγουρα είμαστε πολλοί αυτοί που το χρειαζόμαστε.

    Τώρα που το σκέφτομαι δεν είναι και πολύ δύσκολο να φτιαχτεί ένα, οι πίνακες και τα procedures είναι έτοιμα. Θα πούλαγε άραγε; μάλλον.
  •  07-07-2006, 08:53 14494 σε απάντηση της 14445

    Απ: Ζητείται εργαλείο membership management

    Όλα τα features που χρειάζεσαι είναι ενσωματωμένα στο DotNetNuke open source portal framework.

    Angelos Xipolias

    Xelixis.Net
    In .Net we Trust
  •  08-07-2006, 10:23 14523 σε απάντηση της 14445

    Απ: Ζητείται εργαλείο membership management

    ξέρεις αν είναι εύκολο να τα "μεταφέρεις" σε custom εφαρμογή;
  •  08-07-2006, 17:19 14529 σε απάντηση της 14523

    Απ: Ζητείται εργαλείο membership management

    Είναι μάλλον αδύνατον να μεταφέρεις το interface από το dotnetnuke σε custom εφαρμογή. Μάλλον το αντίθετο θα μπορούσες να κάνεις, δηλαδή να μεταφέρεις την εφαρμογή σου στο dotnetnuke. Θα μπορείς να εκμεταλλευτείς και όλες τις άλλες δυνατότητές του. Χρειάζεται βέβαια να μάθεις το framework, πως δηλαδή αναπτύσεις custom modules κλπ.

    Αν απλά θέλεις το user management δεν αξίζει.
    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
  •  08-07-2006, 17:44 14532 σε απάντηση της 14529

    Απ: Ζητείται εργαλείο membership management

    Θα συνφωνήσω απόλυτα  με το Δημήτρη.
    Angelos Xipolias

    Xelixis.Net
    In .Net we Trust
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems