Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

No physical cοonnection with the device

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò e-Leon. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Dimitris Papadimitriou στις 31-03-2007, 20:52. Υπάρχουν 5 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  30-03-2007, 19:48 27500

    No physical cοonnection with the device

      Προσπαθώ να συνδεσω το .Net με ενα pocket pc και μου βγαζει συνεχως το μηνυμα no physical connection with the device.Αυτο γινεται μονο με τον ενα απο τους δυο υπολογιστες που χρησιμοποιω.Εχει  κανεις καμια ιδεα το τι μπορει να ειναι;

    Παλιοτερα ειχα βρει ακτι αλλα δεν το θυμαμαι

  •  30-03-2007, 21:35 27507 σε απάντηση της 27500

    Απ: No physical cοonnection with the device

    Προσπάθησε να δώσεις μια καλύτερη περιγραφή του προβλήματός σου! Τι εννοείς "προσπαθώ να συνδέσω το .Net  με ένα pocket pc";

    Επίσης προσπάθησε να βάζεις τόνους για να είναι πιο ευανάγνωστη η ερώτηση.

    Και μια διευκρίνηση. Είναι σίγουρα ακριβώς αυτό το μήνυμα; (εννοώ εντελώς ακριβώς - γράμμα προς γράμμα). Έχει σημασία έτσι ώστε να μπορεί κανείς να ψάξει το μήνυμα σε κάποια μηχανή αναζήτησης.
     


    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
  •  30-03-2007, 21:59 27512 σε απάντηση της 27507

    Απ: No physical cοonnection with the device

    Active Sync έχεις βάλει; δείχνει ότι είναι συνδεδεμένη από κει;


    Dimitris-Ilias Gkanatsios
    Developer Evangelist, Microsoft Hellas

    My Blog
    StudentGuru
    Twitter
    Facebook
  •  31-03-2007, 17:13 27582 σε απάντηση της 27500

    Απ: No physical cοonnection with the device

    Αρχικά θέλω να σας πω ότι εχώ  ενα προγαρμμα διαχειρισης πελατών σε desktop application. Σαν συνέχεια αυτού το project προσπαθω να κάνω syncronize τη βάση ατου του προγραμματό;ς με άνα άλλο windows mobile application  χρησιμοποιώντασς webservice.Οταν κάνω  debbuging στο emulator όλα δουλεύουν μια χαρά ,όταν συνδέσω το pocket Pc μου βγάζει ακριβώς το μήνυμα που σας περιεγραψα.Εξάλλου στον έναν μου υπολογιστή δουλεύει κανονικά και βέβαια εχω εγκαταστήσει το active sync και στους δυο.Μηπως έχει σχέση καποιες
    ΙΡ για να μπορέσω να συνδεθώ (Εχει κάτι στα properties )αλλά δεν βγάζω άκρη.Επισης έχω dsl.στον ie του ppc  ολα πάνε ρολοι ανοίγω οποια σελίδα θελω και στο active sync ολα δουλεύουν μια χαρά. Ευχριστω πολυ
  •  31-03-2007, 17:25 27585 σε απάντηση της 27500

    Απ: No physical cοonnection with the device

    το ακριβες μηνυμα είναι : Cannot establish a connection. Be sure the device is physically connected to the development computer
  •  31-03-2007, 20:52 27595 σε απάντηση της 27585

    Απ: No physical cοonnection with the device

    Κάτι έκανες τώρα...

    Αν ψάξεις το συγκεκριμένο μήνυμα στο google βάζοντάς το εντός εισαγωγικών θα βρεις κάποιους άλλους που είχαν το ίδιο πρόβλημα. Εγώ το πρώτο πράγμα που βρήκα είναι αυτό. Ελπίζω να βοηθήσει: http://support.microsoft.com/kb/813579 


    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems