Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Παναγιώτης Καναβός. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Apaleftopoulos στις 27-11-2006, 13:02. Υπάρχουν 9 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  23-09-2005, 11:23 5664

    Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

    Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?
    Δώστε εδώ τον αριθμό των ετών που αναμένετε να παραμείνετε στην εταιρεία σας, στρογγυλεύοντας προς τα κάτω. Αν π.χ. αναμένετε να παραμείνετε 1.5 χρόνια, επιλέξτε "1 Χρόνο". Αν αναμένετε να αλλάξετε δουλειά σε λιγότερο από χρόνο, επιλέξτε "Λιγότερο από 1 χρόνο".




    Λιγότερο από 1 χρόνο   (17,6%)
    1 χρόνο   (20%)
    2 χρόνια   (12,9%)
    3 χρόνια   (20%)
    4 χρόνια   (1,2%)
    5 χρόνια   (1,2%)
    6 χρόνια και άνω   (27,1%)
    Συνολικές ψήφοι: 85

  •  24-09-2005, 01:45 5687 σε απάντηση της 5664

    Απ: Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

    Με τρώει η περιέργεια να μάθω ποιες είναι οι εταιρίες (4 μέχρι τώρα) των οποίων οι εργαζόμενοι θέλουν να μείνουν για 6 ακόμη χρόνια, και με τι μισθό αμοίβονται...
    Πω πω.... θα φάω τα νύχια μου :-)..... δώστε κάνα hint...
    Χρήστος Γεωργακόπουλος
  •  24-09-2005, 15:48 5699 σε απάντηση της 5687

    Απ: Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

    Όχι απλά 6 χρόνια, αλλά αναμένουν να μείνουν πάνω από 6 χρόνια.!
        Το βρίσκω κι εγώ περίεργο, καθώς από τις άλλες ψηφοφορίες (παραμονή στην τρέχουσα εταιρεία, παραμονή στην προηγούμενη εταιρεία, μέγιστη παραμονή σε εταιρεία) δεν φαίνεται η μακροχρόνια παραμονή σε μία εταιρεία να είναι και τόσο διαδεδομένο φαινόμενο Wink [;)]
        Δεν αποκλείεται βέβαια κάποιοι να μην κατάλαβαν την ερώτηση και να ψήφισαν το συνολικό χρόνο παραμονής στην εταιρεία (και πάλι φαίνεται υπερβολικό). Μπορεί να δήλωσαν απλά τί θα ήθελαν οι ίδιοι, χωρίς να λάβουν υπόψη την κατάσταση της αγοράς, την πιθανότητα να βρουν καλύτερη θέση, ή την πορεία της εταιρείας τους. Μπορεί να μην ψήφισαν στις άλλες ψηφορορίες.
        Τέλος, μπορεί να δουλεύουν ανεξάρτητα ή να έχουν τις δικές τους εταιρείες, οπότε λογικό είναι να ψήφισαν 6+! Μάλλον θα έπρεπε να είχα βάλει και μια επιλογή "Ελεύθερος Επαγγελματίας".


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  24-09-2005, 16:06 5701 σε απάντηση της 5699

    Απ: Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

    6 χρόνια στην κατάσταση "ελεύθερος επαγγελματίας" σημαίνει ότι παέι καλά και δεν θέλει να αλλάξει.... θετικό είναι...
    Χρήστος Γεωργακόπουλος
  •  31-08-2006, 11:16 16173 σε απάντηση της 5701

    Απ: Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

    Πολύ θα το ήθελα να μείνω 2-3 χρονάκια τουλάχιστον αλλά είμαι λίγο καχυποπτος τελευταία σχετικά με το συστημα που εφαρμόζουν οι εταιρίες...

    Ελπίζω να κανω λάθος...
    Who Dares Wins
  •  01-10-2006, 19:20 17679 σε απάντηση της 5664

    Απ: Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

    Έμεινα 3 χρόνια στην εταιρία. Τελικά δεν άντεξα το μισθό,το περιβάλλον και πολλά άλλα. Μάλωσα με τον εργοδότη και με απέλυσε. Παραμένω άνεργος και δεν ξέρω αν θέλω να αναζητήσω ξανά εργασία στο χώρο. Βέβαια δεν μπορώ να σκεφτώ και κάτι άλλο που το κάνω τόσο καλά για να κάνω στροφή.
  •  03-10-2006, 14:52 17828 σε απάντηση της 5664

    Απ: Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

    Εγώ ήμουν σχεδόν 8 χρόνια στην εταιρεία που έπιασα την πρώτη μου εργασία. Ήμουν ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές με τα χρήματα, με τη συνέπεια των πληρωμών κλπ. Αλλά άρχισα να αισθάνομαι στασιμότητα στο αντικείμενο απασχόλησης και στο πόσο ψηλά μπορούσα να φτάσω στην επιχείρηση... οπότε... έκανα το επόμενο βήμα μου και έγινα ελεύθερος επαγγελματίας. Καλή κίνηση ή κακή; Θα δείξει το μέλλον.

    Πέτρος
    Πέτρος
  •  03-10-2006, 17:19 17840 σε απάντηση της 17828

    Απ: Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

    Εγω ειμαι ηδη 6.5 χρονια εδω που ειμαι και αν δεν φυγω για επαρχια (τη σιχαθηκα την Αθηνα...) βλεπω να μενω πολλα χρονια ακομα. Ειμαι ευχαριστημενος απο ολα, οσο κι αν αυτο φαινεται παραξανο, οποτε ξεροντας τι επικρατει αλλου, απλα δεν εχω κανενα λογο μετακινησης.
    Software Engineer, specializes in Microsoft .net/C#, COM, Sql Server and now Python.
  •  09-10-2006, 17:19 18315 σε απάντηση της 5664

    Απ: Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

    εγώ ειμαι ήδη 4,5 χρόνια και ελπίζω για πολλά ακόμα...

    Δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος. Απλά βλέπω ότι υπάρχει ανάπτυξη και συνεχώς νέα πράγματα να κάνω....
    -------------------------------
    Κ. Γιαγιάς

    Θα ήθελα να είμαι μέσα στην φωτογραφία και όχι εδώ!!!!

    http://beastie06.wordpress.com
  •  27-11-2006, 13:02 21259 σε απάντηση της 5664

    Απ: Δημοψήφισμα: Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην εταιρεία που βρίσκεστε πριν αλλάξετε δουλειά?

    Βάλτε ενα δημοψήφισμα "Πόσα χρόνια αναμένετε να μείνετε στην ΧΩΡΑ που βρίσκεστε ;" για να γελάσουμε...

    Στην Ελλάδα όλες οι εταιρίες πάνω κάτω τα ίδια είναι.

    Να πας κάπου αλλού για 100 € παραπάνω και τι κατάφερες ;
    Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems