Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

DSTabLocalizator Module

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò silot. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος silot στις 19-08-2011, 18:01. Υπάρχουν 0 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  19-08-2011, 18:01 66845

    DSTabLocalizator Module

    Καλησπέρα

    Εγκατέστησα το DSTabLocalizator  module γιατί προσπαθώ να κάνω localize το menu στο default installation του DNN.To version του dnn που έχω εγκαταστήσει είναι το 5.6.2.Το DSTabLocalizator το κατέβασα από το ελληνικό site του DNN.Αναφέρω το version μηπως και το DSTabLocalizator  δουλεύει μόνο με συγκεκριμένες και πιο παλιές εκδοσειs του DNN.Η διαδικασία που ακολούθησα ήταν η εξής:

    Βασικά αφού δημιούργησα μια σελιδα π.χ Customers πρόσθεσα σ'αυτην την σελιδα το module του DSLocalizator.Όταν προσθέτεις το module στην σελίδα σου δινει τις παρακάτω επιλογές:
    1)Install Helper
    2)Host Options
    3)General Options
    4)Portal Settings Localization
    5)Tab Localization
    6)Module Localization
    7)Localized Replacements
    8)Include Files

    Επειδη θέλω να κάνω menu localization διαλέγοντας το Tab Localization μου βγάζει μια λίστα με όλες τις σελίδες που είναι διαθέσιμες στο site.Διαλέγοντας την σελίδα Customers συμπληρώνω στα πεδία τις παρακάτω τιμές:
    Selected Locale:Ελληνικα
    Tab Name:Πελατες
    Tab Title:Πελατες
    Tab Description:Πελατες
    και πατώντας update στο πεδιο Applied localizations (A tab must be selected): έχει προστεθεί η παρακάτω τιμή
    Original=Customers(που προυπήρχε) και η [el-GR]=Πελάτες [T]Drinks που δημιούργησα.
    Μετά την δημιουργία του localization menu για τους πελάτες το τεστάρω για να δω αν γίνεται η μετάφραση στο menu από τα αγγλικα στα ελληνικά και αντιστρόφως αλλά πατώντας στην ελληνική σημαία το menu Customers παραμένει το ίδιο και η μετάφραση δεν γινεται.Υπάρχει και κάτι άλλο σ'αυτό το module που πρέπει να κάνω config  για να δουλέψει το Tab localization???

    *Να προσθέσω ότι έχω εγκαταστήσει την ελληνική γλώσσα και είναι διαθέσιμο και το skin language object οπότε μπορώ να επιλέγω μεταχύ 2 γλωσσών

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems