Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Css menu.. πρόβλημα

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò gianestras. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος tasos στις 19-05-2014, 14:59. Υπάρχουν 5 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  16-05-2014, 10:41 75373

    Css menu.. πρόβλημα

    Καλημέρα..

    Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα.

    Έχω ένα οριζόντιο μενού το οποίο έχει και υπομενού. Kάτω απο το μενού και συγκεκριμένα κάτω από το  υπομενού ( απόσταση 10px), έχω βάλει ένα dropDownList όπου εδώ εμφανίζεται το περίεργο. Όταν κάνω κλικ στο  dropDownList για να επιλέξω κάτι, ως δια μαγείας ανοίγει το υπομενόυ (λες και του χω κάνει hover). Αν κατεβάσω το dropDownList 50px από το μενού, τότε όλα οκ. 

    Μήπως κάποιος από εσάς έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο?

     Ευχαριστώ 

  •  16-05-2014, 14:56 75376 σε απάντηση της 75373

    Απ: Css menu.. πρόβλημα

    Το υπομενού ανοίγει μόνο όταν κάνεις κλικ στο DropDownList και όχι όταν κάνεις hover σε αυτό;

     


    Τάσος Καραγιάννης

    Baby debugging steps...
  •  16-05-2014, 16:27 75378 σε απάντηση της 75376

    Απ: Css menu.. πρόβλημα

    Καλησπέρα Τάσο.

    Το υπομενού ανοίγει όταν κάνω hover στο 'li' και λειτουργεί μια χαρά.

    Κάτω από το μενού αυτό λοιπόν έχω ενα dropDownList (10px απόσταση) στο οποίο όταν επιλέγω κάποιο πεδίο από το dropDownList, είναι σαν να γίνεται ένα γρήγορο hover στο μενού. Αν κατεβάσω το dropDownList στα 50px απόσταση όλα θα είναι οκ. 

  •  18-05-2014, 21:33 75386 σε απάντηση της 75378

    Απ: Css menu.. πρόβλημα

    Δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο, αλλά κάνοντας κλικ στο dropdownlist γίνεται trigger το hover του <li>. Έχω κάποιες ιδέες για το τι θα μπορούσε να φταίει, αλλά θα πρέπει να δω το markup της σελίδας αλλά και το css του. Μπορούμε να το δούμε σε κάποιο link;


    Τάσος Καραγιάννης

    Baby debugging steps...
  •  19-05-2014, 10:56 75392 σε απάντηση της 75386

    Απ: Css menu.. πρόβλημα

    Δυστυχώς εχω την σελίδα τοπικά σε μένα. Θα μπορούσα όμως να σ στείλω κώδικα CSS και της σελίδας..
  •  19-05-2014, 14:59 75393 σε απάντηση της 75392

    Απ: Css menu.. πρόβλημα

    Δυστυχώς, είναι αρκετά δύσκολο για μένα να μπορέσω να καταλάβω τι παίζει μόνο κοιτώντας τον κώδικα, καλό θα ήταν να μπορέσω να το δω να τρέχει η σελίδα σε browser.



    Τάσος Καραγιάννης

    Baby debugging steps...
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems